Skocz do zawartości

Laptop programista [3500 zł]

• Please log in to reply
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 plilla

plilla

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 lipiec 2017, 11:44

Cześć. Szukam laptopa 15 / 17 calowego głównie do programowania do około 3500 bez systemu. Szukam laptopa z dobrym matowym wyświetlaczem (nie półmat) wygodną klawiaturą i przyzwoitej jakości obudowy, dość cichym i nie przegrzewającym się z wolnym slotem na SSD M.2. Od procka oczekuje min. i5 6300 4 rdzeniowego, natomiast od karty maks. 960m. Obawiam się, że karta 1050 zmarnuje swój potencjał, jako że w gry gram sporadycznie, laptop służyłby mi głównie do pracy codziennej.
Odpada Y700-17, wyświetlacz (półmat) wyklucza model. MSI GL72 posiada za słabą baterię.
Znalazłem 2 ciekawe aukcje (dla 15,6): oba w idealnym stanie, mógłbym lekko ponegocjować.
Dell Inspiron 7559 - http://allegro.pl/de...65.html#thumb/1 . Został zakupiony w lipcu tego roku, także stosunkowo niedawno i jest w stanie idealnym.

Asus GL 553- http://allegro.pl/as...51.html#thumb/8 - z gwarancją do maja 2019 r.

Są to 15,6 calowe lapki, jednak chcialbym też ponowić pytanie odnośnie 17 calowym sprzęcie. Znajdę takie parametry w jakimś dobrym 17 calowym modelu za ok 3500-3700 zł.?

Np. nowy HP Omen 17,3- http://allegro.pl/la...6904510095.html . Jakie są wasze opinie, może jest jeszcze inny model wart przemyślenia, lub któraś z powyższych aukcji jest naprawdę warta zakupu?

Baaardzo proszę o pomoc, laptopa szukam od 2 tygodni, także spędzam na tym już sporo czasu :) Za każdą radę i propozycję wielkie dzięki.

#2 RedRoger

RedRoger

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 29 lipiec 2017, 16:44

Poza tym używanym Dellem jeszcze tylko nowe MSI PL62 7RC i7-7700HQ/8GB/1TB MX150.

https://www.msi.com/...l#hero-overview

#3 Gajwer

Gajwer

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 65 postów
  • Miasto: Opole

Napisano 2 sierpień 2017, 19:58

MSI PL62 i7-7700HQ/8GB/1TB MX150
Będzie tutaj dobrym wyborem z racji dobrej jakości matrycy IPS.

Możesz jeszcze przejrzeć zestawienie laptopów: http://forum.pccentr...-marzec-2016-r/

#4 karolinka777

karolinka777

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów
  • Miasto: Kraków

Napisano 2 wrzesień 2017, 11:00

I co wybrałeś?

#5 Tani-Toner

Tani-Toner

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 24 wrzesień 2017, 08:26

Faktycznie w tym przypadku model MSi PL62 jest bardzo dobrą opcją ze względu na same parametry jak i jakość wykonania, to sprzęt za który nie przepłacasz. i spełni wszystkie Twoje wymagania. Na drugim miejscu Dell, tylko szkoda ze jest używany.

#6 korask

korask

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • Miasto: Warszawa

Napisano 12 październik 2017, 11:35

Napisz co wybrałeś.. sam poszukuję czegoś takiego dla siebie :)
Pozdrawiam

#7 michau

michau

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 październik 2017, 15:41

Podpinam sie do prosby. Chociaz w takiej cenie nie oczekuje cudow.

#8 RedRoger

RedRoger

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 15 październik 2017, 16:31

Ankieta uproszczona

[1] Kwota przeznaczona na zakup (brutto z VAT) i czy ma być to nowy laptop czy też używany (outlety, zwroty, recertyfikowane/odnowione)

[2] Czy ma być z zainstalowanym systemem operacyjnym (Windows 10) czy masz własną licencję np. z firmy lub uczelni.

[3] Rozmiar matrycy (10,1”-11,6” / 12,x” / 13,3”-14,x" / 15,4"- 15,6” / 17,3”) typ powłoki (matowa, lustrzana) i typ matrycy (TN, IPS/PLS)

[4] Maksymalna waga laptopa i czas pracy na baterii (tryb mieszany podczas przeglądania internetu)

[5] Zastosowanie laptopa: gry i multimedia, internet i praca biurowa, programowanie, praca z grafiką, fotografią lub wideo, konkretne oprogramowanie itp.

[6] Jak długo zamierzasz go używać? To będzie twój jedyny komputer? Zależy ci na wyższej wydajności procesora i grafiki czy jakości wykonania i mobilności.

[7] Wymagania względem gier - konkretne tytuły najbardziej wymagających gier które ma odpalić, oraz na jakich ustawieniach detali (niskie, średnie, wysokie).

[8] Wymagania specjalne: D-SUB (VGA connector), DisplayPort, częściowo obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer, modem 3G(HSPA+)/4G(LTE), złącze stacji dokującej (replikator portów), USB-C / ThunderBolt 3.

[9] Istotne informacje które nie ujęła ankieta.

Załóż własny temat.

#9 Loaikis

Loaikis

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 październik 2017, 10:09

To jak, co wybrałeś? Sam szukam i jestem ciekaw co autor posta wybrał :D

#10 kentak

kentak

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 październik 2017, 17:35

Ja myślę, że dobrym pomysłem może być poszperanie odpowiedzi na ten temat w Internecie. To się nawet dość dobrze sprawdza :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych