Skocz do zawartości

Jaki hosting wybrać?

• Please log in to reply
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 paatryk190

paatryk190

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 16 czerwiec 2017, 11:10

Jaki hosting wybrać dla niewielkiej, prostej strony internetowej? Na co w szczególności zwrócić uwagę przy wyborze?

#2 marcia82

marcia82

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 19 czerwiec 2017, 08:52

Dla niewielkiej strony wystarczy na początek jakiś hosting współdzielony. Gdy strona się rozrośnie warto wówczas zainwestować w vps'a.

#3 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 273 postów

Napisano 19 czerwiec 2017, 14:50

Zdecydowanie potwierdzam. To ma być konto dzielone, kwestia dopasowania parametrów.
Najlepiej zaczynać od okresu testowego. A najważniejsza niezawodność działania. Absolutnie nie widzę powodów, do ładowania się w byle jakie hostingi.
Jedynie stracicie czas. Odpalajcie coś sprawdzonego.

#4 hhenryk88

hhenryk88

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 21 czerwiec 2017, 11:16

Konto współdzielone będzie najbardziej odpowiednie, a z pewnością najbardziej opłacalne - te najprostsze zaczynają się od kilkudziesięciu zł za rok, sprawdź choćby te od cal.pl. Co do parametrów, to dla większości osób niewiele one mówią - najlepiej chyba samemu przetestować hosting i sprawdzić, czy działa tak jak powinien.

#5 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 273 postów

Napisano 23 czerwiec 2017, 15:23

Hekko kosztuje grosze. Zresztą od razu w cenie masz domenę. Kompletnie nie ma sensu od razu kupować jakieś mega wypasione pakiety, bo i tak kompletnie nic, nie będzie z nich wynikało. Kupujcie takie pakiety, które w praktyce wykorzystacie.

#6 papaja

papaja

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 29 czerwiec 2017, 09:39

Zamiast Hekko polecam LinuxPL.com - bardziej stabilne :)

#7 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 273 postów

Napisano 29 czerwiec 2017, 15:22

A na jakiej podstawie oceniasz? Konkretnie? Masz w jednym i drugim konta?

#8 papaja

papaja

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 30 czerwiec 2017, 08:48

Tak - mam konta w obydwu serwisach.

Jeżeli chodzi o Hekko to zdarzają się zwiechy - czasem nawet po dwie godziny strony są niedostępne (w logach skryptów wyraźnie widać że serwery w pewnych godzinach są po prostu przeciążone, support twierdzi że wszystko jest w porządku). Support jest szybki ale często mało pomocny. Nie mniej jednak stosunek cena/jakość jest zadowalający.

W LinuxPL zwiechy nie uświadczyłem jeszcze nigdy. Support na bardzo wysokim poziomie.

Co do wydajności obydwu to w niektórych przypadkach jest wręcz kolosalna różnica - na korzyść LinuxPL. Zanim ktoś zadomowi się na dobre w Hekko to warto sprawdzić czy wybrane oprogramowanie będzie działaś zadowalająco wydajnie.

#9 chrabja

chrabja

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 1 lipiec 2017, 09:55

A ja pozwolę sobie zwrócić uwagę na coś innego - atthost.pl. Używam od pół roku na małego bloga - wszystko działa super :)

Mnie przekonało do wyboru atthost kilka artykułów w internecie, np:

https://wp-info.pl/h...st-czy-linuxpl/
http://kasiaaleszczy...czne-wskazowki/
https://blog.nayma.p...-dla-wordpress/

#10 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 273 postów

Napisano 4 lipiec 2017, 15:29

Kiedy była ta zwiecha na Hekko? Mam 4 konta na różnych S i nie zauważyłem.
Na którym widziałeś te zwiechy?

#11 papaja

papaja

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 5 lipiec 2017, 07:48

s14, s21, s24 ... Zainteresuj się czymś takim jak monitoring stron/serwerów - narzędzie pokaże Ci kiedy Twoja strona jest niedostępna z zewnątrz (lub jej działanie jest bardzo powolne). Tylko uwaga bo można się zdziwić (nie tylko jeżeli chodzi o Hekko) ;)

#12 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 273 postów

Napisano 6 lipiec 2017, 15:17

Na s24 też jestem. Monitoring mnie średnio interesuje - interesuje mnie dostępność stron, a nie widzę w tym przerw.

#13 Hammer

Hammer

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 7 lipiec 2017, 07:34

Zależy do czego ten hosting potrzebujesz. Jeśli do nauki/zabawy to darmowy współdzielony będzie wystarczający. Jeśli do jakiegoś większego projektu to ja bym brał vps'a. A jak już się rozrośnie Twoja strona/działalność masz dedyki. Krótko, wzięźle i na temat. A co do firmy to hmmm... tak jak tu ktoś wcześniej napisał. Testy, testy, testy!! Prawie każdy operator oferuje jakieś okresy testowe. Najlepiej wziąć kilka i przetestować na maxa (szczególnie support! -moim zdaniem to on jest "sercem" dobrej firmy hostingowej) Ile ludzi tyle opinii.

#14 papaja

papaja

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 7 lipiec 2017, 08:21

Wyświetl postUżytkownik pepe dnia 6 lipiec 2017, 15:17 napisał

(...) Monitoring mnie średnio interesuje - interesuje mnie dostępność stron, a nie widzę w tym przerw.

Rozumiem że w ogóle nie śpisz i bez przerwy tylko odświeżasz stronę i widzisz że nie ma przerw w działaniu? ;)

#15 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 273 postów

Napisano 10 lipiec 2017, 15:04

Widzę statystyki odsłon. Akurat przerwa w działaniu jest dosyć łatwo dostrzegalna w przypadku strony, która notuje normalne odwiedziny ;-)

#16 papaja

papaja

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 12 lipiec 2017, 10:21

Hmm... No to może na tych wyższych pakietach jest po prostu lepiej/stabilniej? Nie wiem - ja na tą chwilę nie odważył bym się tam trzymać stron nie-hobbystycznych czy stron klientów.

#17 witold15

witold15

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Miasto: Staromiejska 6/10D, 40-013 Katowice

Napisano 12 lipiec 2017, 22:51

Ostatnio modne są tzw. elastyczne hostingi, czyli z zasobami dopasowującymi się do aktualnego zużycia. To super opcja, bo nie musimy zastanawiać się nad wyborem pakietu i przepłacać za niewykorzystane miejsce lub transfer. Polecam się zatem zainteresować takimi ofertami.

#18 rude_dude234

rude_dude234

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 20 lipiec 2017, 15:34

Ja aktualnie korzystam z Linuxa, ale kumpel ma stronę na home.pl i też sobie chwali

#19 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 273 postów

Napisano 21 lipiec 2017, 15:15

Elastyczne? Tutaj chodzi o dopasowanie wszystkiego z głową, a nie na zasadach elastyczności ;-)
Widzicie jakie obciążenie generujecie dla serwera. Ja staram się nie przekraczać 70 proc.
Kiedy przekraczam taki procent, to przechodzę na wyższy pakiet z wyższymi limitami.

#20 vega195

vega195

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 15 sierpień 2017, 09:03

Taka strona raczej nie zajmuje wiele miejsca, a ruch jest zapewne niewielki, także powinien wystarczyć hosting w najmniejszym pakiecie - w razie czego później można przejść na wyższy. Sprawdź choćby ten cal.pl - ma dobre parametry, jest stabilny, ogólnie działa bez zarzutu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Dobry hosting powinien być przede wszystkim niezawodny, ale po parametrach tego nie sprawdzisz - musisz przetestować hosting przed zakupem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych