Skocz do zawartości

VPS, czy serwer dedykowany?

• Please log in to reply
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 paatryk190

paatryk190

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 26 maj 2017, 09:18

Jaki serwer będzie waszym zdaniem bardziej odpowiedni dla sklepu internetowego? - VPS, czy dedykowany?

#2 marcia82

marcia82

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 26 maj 2017, 13:31

Hej,
zależy jak duży masz ten sklep. Myślę, że na początek śmiało można mieć VPS'a, współdzielonego raczej nie polecam pod sklep, lepiej troszkę zapłacić i mieć spokój. Co do dedyka, myślę, że jest to dobre rozwiązanie dopiero przy większym ruchu w sklepie.

#3 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 284 postów

Napisano 26 maj 2017, 15:09

Możesz na spokojnie zaczynać od shareda, no chyba że z góry wiesz, że to będzie bardzo duży sklep.
Odpal sobie jeden z wyższy pakietów na Hekko. Zakładam, że wszystko powinno zadziałać w najlepszym porządku.
A jeśli wymagania będą większe, to wtedy postaw na VPSa.

#4 vega195

vega195

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 27 maj 2017, 11:36

Myślę, że na początek wystarczy hosting współdzielony, zwłaszcza jeśli sklep jest nowy i niewielki - sprawdź ten od cal.pl, powinien się nadać, przetestuj go jednak przed zakupem dla pewności. Gdyby zwykły hosting okazał się za mało wydajny, to wtedy możesz przejść na VPSa - kosztuje więcej (co najmniej kilkukrotnie), ale i jest znacznie stabilniejszy i wydajniejszy, także poradzi sobie nawet z większym ruchem.

#5 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 284 postów

Napisano 5 czerwiec 2017, 15:16

Nie ma reguły.
Może wystarczy, a może nie wystarczy. Wiele zależy od danego przypadku, ilości produktów, skryptów.
Wszystko trzeba najpierw odpowiednio przetestować.

#6 Ajlar

Ajlar

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 23 czerwiec 2017, 18:45

Mozna to potestowac samemu - polska firma Statnet ( https://www.statnet.pl/ ) ma wlasnie w swojej ofercie VPSy (najtansza opcja juz od 14 zl/msc) i oferuja zalozenie darmowego konta testowego waznego az 10 dni. Wiec tak jak mowisz - mozna potestowac samemu.

#7 hhenryk88

hhenryk88

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 26 czerwiec 2017, 09:06

Wszystko zależy od ruchu - im większy, tym bardziej wydajny serwer będzie potrzebny. W e-sklepach obecnie najczęściej wykorzystuje się VPSy, dość niezawodne mają choćby w cal.pl/vps - co prawda są mniej wydajne od dedyków, ale są w zupełności wystarczające dla większości sklepów, w dodatku znacznie tańsze, a jeśli ruch wzrośnie, to kilkoma kliknięciami można zwiększyć ilość pamięci, czy pojemność lub po prostu przejść na wyższy pakiet.

#8 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 284 postów

Napisano 28 czerwiec 2017, 15:22

Czy ja wiem? Na pewno od ruchu? Wcale nie ten ruch jest najważniejszy - bardziej sama strona, baza danych - to od nich szczególnie zależy obciążenie.
Ale w każdym przypadku parametry muszą być dobrane tak, żeby serwisy działały niezawodnie. I przynajmniej jak dotąd, sytuacja w Hekko wyglądała dokładnie tak.
Polecam.

#9 papaja

papaja

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 29 czerwiec 2017, 09:43

Zależy od ruchu i platformy na której będzie stał sklep - np. taka Presta jest bardzo zasobożerna i potrzebuje czegoś lepszego a taki LiteCart może sobie stać na współdzielonym i obsłuży z powodzeniem spory ruch.

#10 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 284 postów

Napisano 29 czerwiec 2017, 15:20

Ale też od wielkości sklepu, ilości produktów i ruchu.
Od czego są testy? I zawsze można rozmawiać z hostingiem - oni najlepiej przecież wiedzą to, jakie obciążenie generują u nich poszczególne skrypty.

#11 papaja

papaja

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 30 czerwiec 2017, 09:03

Dla dobrej platformy sklepowej nie będzie różnicy czy w bazie jest 10 czy 2000 produktów...

#12 chrabja

chrabja

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 1 lipiec 2017, 09:52

Jeśli hosting vps nie uprawia oversellingu to VPS - zdecydowanie mniejsze koszty. No i nie martwisz się sprzętem :) Można zainteresować się serwerami VPS w "chmurze" typu digitalocean, czy z polskich e24cloud. Tylko, że w e24cloud nie polecam wybierać warszawskiej lokalizacji, chyba, że już to poprawili - rok temu mieli kiepską infrastrukturę w lokalizacji warszawskiej i problemy z jednym urządzeniem powodowały, że wszystkie usługi z tej lokalizacji były niedostępne nawet przez kilka godzin. Taka sytuacja trwała spokojnie ponad tydzień.

#13 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 284 postów

Napisano 6 lipiec 2017, 15:16

papaja - ale może ktoś chce ograniczyć koszty i postawić ten sklep na koncie dzielonym.
I prowadząc mały sklepik nie musi przecież od razu stawiać wszystkiego na VPSie. Zgadzasz się?

#14 Hammer

Hammer

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 7 lipiec 2017, 07:24

Jeśli chcesz od początku pokazać klientom, że Twój sklep jest profesjonalny a nie for fun to bez dwóch zdań vps. Po co wnerwiać klientów reklamami.

#15 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 284 postów

Napisano 10 lipiec 2017, 15:05

Jakimi reklamami? Postawienie sklepu na darmowym serwerze?
A to tak można? Możesz mi dać jakikolwiek przykład? Ludzie naprawdę coś takiego robią?
Gdzie logika? ;-)

#16 hiperman

hiperman

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 sierpień 2017, 19:25

VPS, TAKIE moje skromne zdanie. posiadalem sklep i byly zbędne dodatkowe koszty.

#17 JanDom

JanDom

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 sierpień 2017, 13:22

Ja korzystam z serwera dedykowanego i w miarę wszystko się dobrze ładuje i nie ma problemów

#18 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 284 postów

Napisano 16 sierpień 2017, 15:01

Ale przy jakich potrzebach używasz tego serwera dedykowanego? Konkretnie?
Z jakiego powodu? Dedyk ma sens dopiero przy mocno wymagających sklepach czy serwisach.
Nie kupujesz go przecież pod postawienie stronki firmowej - wizytówki.

#19 jadwigaa87

jadwigaa87

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 25 sierpień 2017, 10:10

Serwery dedykowane są koszmarnie drogie - to wydatek rzędu kilkuset zł miesięcznie. Taki serwer może być dobrym rozwiązaniem pod wielki sklep, taki z ogromnym ruchem, ale dla większości zdecydowanie bardziej opłacany będzie VPS. Porządne VPSy zaczynają się od kilkudziesięciu zł, mają takie choćby na cal.pl/vps - działają bez zarzutu, parametry mają dobre, support także.

#20 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 284 postów

Napisano 29 sierpień 2017, 15:18

Ale to już bardziej radzę odpalić sobie test VPSa na Hekko.
Przynajmniej masz u nich pewność niezawodności. Siedzę na tym samym serwerze od wielu lat.
Wiem czego można się spodziewać - właśnie takiej niezawodności...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych