Skocz do zawartości

Antywirus G Data - opinie?

• Please log in to reply
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pozzy

Pozzy

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 styczeń 2017, 15:10

Witam, czy kojarzycie antywirusa G Data? Ojciec kupił sobie nowego laptopa i chce od razu mieć ,,coś na te wirusy" w sklepie jego znajomego proponują mu właśnie te oprogramowanie, przeglądałem na ich stronie http://www.esus-it.pl że mają zadziwiająco dużo wersji. Miał ktoś doświadczenia z tym programem, zależy mi na czymś co się łatwo zainstaluje i nie będzie problemów z konfiguracją, bo nie ma mnie teraz w domu i będzie musiał to zrobić sam. Wymogów co do skuteczności nie ma wielkich, bo sprzęt nie będzie jakoś intensywnie używany, ale na pewno pojawią się jakieś płyty, czy peny z filmami od znajomych.

Ps. Tak, wiem, że można spokojnie zainstalować coś darmowego, ale ojca nie przekonam, wychodzi z założenia, że darmowe to do kitu :P

#2 michalciechan1

michalciechan1

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 26 styczeń 2017, 11:16

A ja spotkałem się z opinią, ze lepiej nie mieć antywirusa na kompie niż go mieć :P. Ja jednak swój mam. Wcześniej był Norton teraz jest Eset.

#3 ponicki

ponicki

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 3 marzec 2017, 00:19

Ja jestem z niego zadowolony.

#4 maggamal1

maggamal1

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 5 marzec 2017, 18:24

mam g datę u siebie, jeste z niego bardzo zadowolony, nie obciąża systemu, można łatwo skonfigurować pod siebie i też mocno stawiają na ochronę przed ransomware i cyberatakami, wersja total ma najwięcej funkcji i w sumie nie jest droga, co do pendrivów to g data jest chyba z jednym z najszybszych antywirusów jeśli chodzi o wyłapywanie zagrożeń, więc jak coś na pendrivie bezie podejrzanego to na pewno to wyłapie

#5 MarekKrzysiak

MarekKrzysiak

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 marzec 2017, 11:47

Wyświetl postUżytkownik maggamal1 dnia 5 marzec 2017, 18:24 napisał

mam g datę u siebie, jeste z niego bardzo zadowolony, nie obciąża systemu, można łatwo skonfigurować pod siebie i też mocno stawiają na ochronę przed ransomware i cyberatakami, wersja total ma najwięcej funkcji i w sumie nie jest droga, co do pendrivów to g data jest chyba z jednym z najszybszych antywirusów jeśli chodzi o wyłapywanie zagrożeń, więc jak coś na pendrivie bezie podejrzanego to na pewno to wyłapie

jak długo masz g date już?? szukam czegoś sprawdzonego, bo dłuższy czas leciałem na darmowych oprogramowaniach, które nie dawaly takiej ochrony. Mam za duzo ważnych rzeczy na kompie i musze coś lepszego zainstalować.  Mam jeszcze pytanie co do chmury w g dacie, korzystasz z tego??

#6 maggamal1

maggamal1

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 23 marzec 2017, 20:40

no już od jakiegoś czasu mam, miałem też wcześniejszą wersję i też była spoko, widać że mocno pracują nad tym żeby nic nie spowalniało, co do chmury, to tak korzystam, ważniejsze pliki, zdjęcia lecą automatycznie, bo ja to zawsze o tym zapominałem żeby jakoś to zgrać

#7 wojcieszek

wojcieszek

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 marzec 2017, 15:50

na każdym kompie antywirus się przydaje, nawet z pozoru niewine rzeczy mogą ieźle namieszać w systemie. Niewiele się o tym mówi, ale takie dziury w oprogramowaniu pojawiają się tak często jak wirusy. Tylko nie wszyscy o tym wiedzą. U mnie g data ma taką funkcję i na razie ten problem mnie nie dotyczy. Widocznie odpowiedni chroni mojego kompa.

#8 kowkow

kowkow

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 kwiecień 2017, 15:14

ja tez myślę o g dacie, na razie zainstalowaam sobie wrsję próbną total, ale łatwo to skonfigurować, w niektórych antywirusach trzeba szukać tych wszystkich funkcji a tu rach ciach i ledwo się spojrzy a już nawet skanowanie gotowe. Duży plus za fajny dizajn – to wszystko się dość, że łatwo się szuka to jeszcze nie szpeci mi komputera.

#9 Innocent

Innocent

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 kwiecień 2017, 09:52

Dla mnie najważniejszym parametrem (oprócz oczywiście chronienia przed wirusami itp) jest to ile pobiera sobie "mocy" komputera i jak mocno go obciąża podczas pracy. Jak z tym jest w przypadku G DATA? księgowa Ruda Sląska

Użytkownik Innocent edytował ten post 24 kwiecień 2017, 09:24

#10 wojcieszek

wojcieszek

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 22 kwiecień 2017, 17:14

ktoś z was miał do czynienia w wersją business?? Siostra mnie męczy żeby coś jej podpowiedzieć nt antywirusa, u niej to by było chyba na 3 czy 4 stanowiska, musi mieć na pewno wersję płatną, bo to wymóg jakiegoś tam konkursu czy projektu, wersję total znam więc g datę jej poleciłem ale ona chce coś do firm typowego

#11 Kreon

Kreon

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 maj 2017, 08:46

Mi właśnie mój informatyk , dokładnie ten: http://mojinformatyk.eu/ polecam ostatnio tego antywirusa. Oni co roku wypuszczają kompletną nową wersje. Plusem też są częste aktualizacje bazy wirusów. Także moim zdaniem będzie to odpowiednie rozwiązanie do firmy lub domu :) Ja mam i bardzo sobie chwalę póki co. Komputer chodzi szybko i nic nie zamula :)

#12 maggamal1

maggamal1

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 7 czerwiec 2017, 11:13

mozesz jej polecić wersję dla biznesu, też jest dobra, a poza tym ma dodatkowe zabezpieczeni serwera i centralne zarządzanie. G data ma bardzo dobrą pomoc techniczną, jak mialem problem to ekspresowo zadziałali

#13 Ridan

Ridan

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisano 14 wrzesień 2017, 10:18

Niech sobie zainstaluje tego G datę, bo to dobry program antywirusowy. Sam go używam, a licencję kupuję w sklepie kluczsystem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych