Skocz do zawartości

Problem z chłodzeniem

chłodzenie prosesor renderowanie

• Please log in to reply
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MMateusz_

MMateusz_

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 5 styczeń 2017, 19:19

Witam!
Potrzebuję porady na temat chłodzenia. Mam komputer z procesorem AMD FX 8x4GHz, 16GB RAM i kartą graficzną GE Force GT740 2GB. Komputera używam do renderowania 3d, więc jest mocno obciążony. Sprzęt się wyłącza kiedy procesor osiąga temperaturę 90st (po jakichś 10minutach pracy). Mam założony seryjny wentylator, więc na pierwszy rzut oka stawiam na to. Proszę o poradę, co byście polecili, co Waszym zdaniem będzie dobrze chłodzić ten komputer?

#2 marrian339

marrian339

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 10 styczeń 2017, 14:00

No a wodne chłodzenie? Myślałeś o tym?

#3 albatros

albatros

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 31 styczeń 2017, 22:35

Chłodzenie wodne było by dobrą alternatywą ale jednak dość drogą. Pomyśl o dobrej wentylacji obudowy i zmień standardowy cooler procesora na coś lepszego - przynajmniej 120 mm, tylko pamiętaj aby przed zakupem sprawdzić czy zmieści się w twojej obudowie.

#4 oss23

oss23

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 luty 2017, 19:39

Dzięki, przydadzą mi się te porady :)

#5 tabasco

tabasco

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 5 lipiec 2017, 12:51

najlepiej oddaj komputer do serwisu redicreo. Niech spojrzą na niego specjaliści, nigdy nie wiadomo co tak naprawdę tam się zpesuło.

#6 Wrocki

Wrocki

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
  • Miasto: Łódź

Napisano 18 wrzesień 2017, 13:10

Chłodzenie wodne to już dla poważnych specograczy. Też bym oddał do serwisu, bo można więcej szkód przy takie naprawie wyrządzić samemu.

Also tagged with one or more of these keywords: chłodzenie, prosesor, renderowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych