Skocz do zawartości

Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

• Please log in to reply
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 hhenryk88

hhenryk88

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 10 czerwiec 2016, 13:11

Waszym zdaniem lepiej własnoręcznie złożyć komputer od podstaw, czy może lepiej kupić gotowy zestaw?

#2 Ationx

Ationx

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 86 postów

Napisano 10 czerwiec 2016, 14:47

Zdecydowanie lepiej złożyć komputer od podstaw zamiast kupować gotowca.

#3 Pasionatka

Pasionatka

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • Miasto: Wałbrzych

Napisano 13 czerwiec 2016, 18:27

Złożyć najlepieij samodzielne (lub z pomocą fachowca), ale w sklepie składają też porządnie
Nigdy gotowce...

#4 jadwigaa87

jadwigaa87

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 17 czerwiec 2016, 12:55

Składając komputer samodzielnie osiągniesz znacznie lepszą wydajność w tej samej cenie, ale zajmuje to trochę czasu i potrzebna jest do tego odpowiednia wiedza. Jeśli nie za bardzo się an tym znasz, to możesz skorzystać z gotowych poradników jak wybrać poszczególne części lub skorzystać z zestawów dobranych przez profesjonalistów - tutaj http://www.mamkomput...lozyc-komputer/ masz mnóstwo informacji jak złożyć komputer i trochę proponowanych zestawów.

#5 amso

amso

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 18 czerwiec 2016, 05:55

Kwestia tego kto będzie składał komputer i przede wszystkim do czego ma działa i w jakiej cenie ma być. Sprzęt brandowany (Dell, HP, Lenovo) jest dobry do pracy w biurze, firmie czasem do grafiki ma odpowiednią cyrkulację powietrza i jego wszystkie podzespoły zostały dobrane tak, aby nie było z nimi problemów. To rozwiązania często takie, aby sprzęte mógł chodzi cały czas ale za nowe trzeba sporo płacić. Jeśli szukasz mocnej maszyny to mogę polecić takiego Della T3500 sam go w sumie mam. Zobacz sobie poczytaj wyrób zdanie.

W przypadku składania komputera warto to zrobić samemu lub właśnie podpytać na forach, gdyż niestety są sprzedawcy i sprzedawcy złożą Ci coś nieumiejętnie i wydajność będzie słaba oraz złe chłodzenie. Wszystko to ma moim zdaniem duże znaczenie.

Użytkownik amso edytował ten post 18 czerwiec 2016, 05:59

#6 Mates146

Mates146

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 czerwiec 2016, 12:07

Jeśli nie znasz się na tym a chcesz mieć idealny komputer dla siebie, to w większości sklepów z sprzętem komputerowym pomogą Ci złożyć to czego potrzebujesz.

#7 Wando11

Wando11

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 19 czerwiec 2016, 19:43

Wszystko zależy od tego co potrzebujesz

#8 vega195

vega195

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 26 listopad 2016, 15:19

Komputer składany zawsze będzie rozsądniejszym wyborem - jest bardziej wydajny i tańszy. Na dobranie wszystkich podzespołów trzeba co prawda poświęcić trochę czasu, ale moim zdaniem warto - w razie czego w sieci nie brakuje odpowiednich poradników, tutaj http://www.mamkomput...obrac-procesor/ masz np. jak dobrać odpowiedni procesor.

#9 caro1999

caro1999

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 luty 2017, 10:50

Pamiętam jak mój kolega kupił gotowca i to jeszcze w hipermarkecie... no cóż, niespecjalnie było to opłacalne ;)

#10 Ridan

Ridan

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisano 28 luty 2017, 10:10

Ja myślę, że lepiej jest złożyć komputer od podstaw, niż kupować takiego gotowca. Zawsze możesz wlożyć czegoś więcej, a czegoś mniej, w zależności od potrzeb. Mnie komputer składali w serwisie Redicreo w Krakowie. Powiedzialem tylko jaki mam budżet i czego oczekuję od komputera.

#11 grydopobrania

grydopobrania

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 marzec 2017, 22:16

Nikomu nie polecam kupowania w sieciówkach. Taki komputer zawsze będzie słabszy od odpowiednika cenowego składanego przez ciebie osobiście. Markety muszą zarabiac, przeważnie odbywa się to kosztem zasilacza lub słabej jakości ramu.

Użytkownik grydopobrania edytował ten post 12 marzec 2017, 22:16

#12 hota

hota

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 marzec 2017, 13:43

Kolega powyżej bardzo dobrze mówi. Niestety tak wygląda sytuacja, w marketach zawsze trzeba na czymś przyoszczędzić.

#13 Gajwer

Gajwer

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 64 postów
  • Miasto: Opole

Napisano 20 marzec 2017, 19:22

Zależy od budzetu lecz zazwyczaj składane są lepsze

#14 maksiu432

maksiu432

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 21 marzec 2017, 14:24

Składany jest o niebo lepszy w tych gotowych zawsze jeden element jest wsadzony najtańszy jaki jest możliwy tak aby zaniżyć cenę, najczęściej to jest zasilacz no name lub obudowa która nawet nie ma wiatraczków i gąbki pochłaniającej kurz.
Ekspozytory na ulotki Poznań

Użytkownik maksiu432 edytował ten post 29 marzec 2017, 13:48

#15 amso

amso

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 22 marzec 2017, 10:40

Zależy o jakich sprzętach jest mowa. Wiadomo, że zestawy no name będą wykonane z kiepskiej jakości podzespołów (płyta główna/zasilacz/pamięci) ale firmowe zestawy dla graczy jak np od alienware to zupełnie inna bajka.

#16 Ridan

Ridan

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisano 25 kwiecień 2017, 12:10

Myślę, że składany komputer będzie lepszy od gotowca. Zawsze można go ulepszyć wkładając więcej ramu, czy lepszą kartę graficzną. Mnie komputer poskładali w serwisie redicreo. Mam teraz super sprzęt!

#17 konrad754

konrad754

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 kwiecień 2017, 08:01

a dlaczego tak to jest lepiej

#18 Lorjaugh

Lorjaugh

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 6 maj 2017, 09:47

Najgorsze w "gotowcach" (gotowych, złożonych już komputerach ze sklepu) jest to, że na dobrą sprawę nie wiadmo czego można się spodziewać, Niby w teorii możemy się spodziewać, a w praktyce wychodzi jak zwykle. Przewagą zestawów http://forgamers.ithardware.pl jest fakt, że zawsze przechodzą testy wydajności, także nie ma żadnych niespodzianek, same konkrety. Masz to, za co płacisz.

#19 Marianna

Marianna

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 maj 2017, 09:48

Jak masz kogoś kto zna się na częściach to znacznie lepiej samemu sobie złożyć, sklepy nawet je składają to tylko chodzi o odpowiednie dobranie wszystkich elementów, a dzięki temu komputer chodzi znacznie sprawniej

#20 tabasco

tabasco

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 71 postów

Napisano 12 maj 2017, 12:44

Nie ma co kupować gotowców w tych sklepach elektronicznych, zazwyczaj to nie są dobre komputery. Lepiej poskładać i mieć pewność, że włożylismy do środka du zo ramu i pamięci. Mnie poskładali komputer w serwisie redicreo i mam teraz naprawdę super sprzęt.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych