Skocz do zawartości

Jakich programów graficznych używacie?

• Please log in to reply
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 hhenryk88

hhenryk88

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 21 maj 2016, 12:27

Jakich programów graficznych używacie? - Corela, Photoshopa, GIMPa, czy może jakiegoś innego? Jaki jest najlepszy dla początkującego?

#2 krokodyl

krokodyl

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 14 postów
  • Miasto: Gdańsk

Napisano 23 maj 2016, 10:44

Zależy co chcesz robić. Ale jeśli jesteś początkujący zapoznaj się najpierw z Gimpem - jest darmowy i ma wszystkie podstawowe funkcje. Jak się z nim oswoisz to możesz się przesiąść na Psa lub inne, w zależności co chcesz robić.

Edit: Przypomniało mi się, że można też na początku pobawić się edytorami online. Do robienia prostych grafik czasami korzystam z canva.com ale wiem, że jest wiele innych edytorów, możesz zgooglować.

Użytkownik krokodyl edytował ten post 23 maj 2016, 10:58

#3 jadwigaa87

jadwigaa87

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 23 maj 2016, 12:56

Tak jak poprzednik, na początek polecam GIMPa - jest darmowy, prosty w obsłudze (a przynajmniej prostszy od Photoshopa) i ma wiele zaawansowanych funkcji. Tutaj http://www.mamkomput...poradnika-gimp/ masz dość obszerny poradnik dla początkującego. Moim zdaniem do amatorskich zastosowań GIMP w zupełności wystarczy, ale do bardziej zaawansowanych czynności potrzebny będzie jakiś płatny program, jak Photoshop.

#4 Frinki

Frinki

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 29 czerwiec 2016, 09:37

Photoshop ;)

#5 patrycjaolaw

patrycjaolaw

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 sierpień 2016, 07:45

Photoshop Ilustrator to główne do grafiki do stron

#6 Adrzejek888

Adrzejek888

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 sierpień 2016, 13:59

To zależy co planujesz robić jak już to ktoś napisał. U mnie było tak, że zaczynałem od Gimpa a potem na Photoshopa się przerzuciłem. Teraz nie wyobrażam sobie pracy bez ps chociaż na początku było trudno. Ale od razu dobrze sobie zainwestować w pełną oryginalną wersje, bo tak to cięzko Ci powiem... w moim gronie kupuje sie przez internet na klucz-system i jeszcze nikt nie mówił, że coś źle, a ceny dobre jak sobie porównasz :)

#7 Krajstina

Krajstina

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 16 wrzesień 2016, 08:31

a ja zamiast wybierać wyżej skomplikowane niż dotychczas pierwszy raz mi się chyba sfarciło i zamiast tego znalazłam bardziej zaawansowany ale prostszy Grafido.pl - i online dostepny skąd chcę co dla mnie jest ważne, bo niestety ze mnie niespokojna dusza i często jestem w rozjazdach.

#8 Maciej Górny

Maciej Górny

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 16 wrzesień 2016, 16:12

A widzisz, ja też na grafido siedzę ale to dlatego że mają dużą bazę grafik a ja poza swoimi zdjęciami żadnych legalnych do wykorzystania sam nie miałem, a wiadomo, że jak tylko coś lewego puścisz w śwat to internet wychwyci i jak się taka opinia przylepi to już na 4eva

#9 Wando11

Wando11

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 4 grudzień 2016, 10:16

Ja aktualnie używam Photoshopa CS6. Jestem z zwodu grafikiem, dlatego kupiłem oryginalny produkt w sklepie klucz-system. Dobrze mi się pracuje na Photoshopie i aktualnie to chyba jeden z najlepszych programów jeśli chodzi o grafikę.

#10 vega195

vega195

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 20 grudzień 2016, 10:53

Do amatorskich zastosowań polecam GIMP-a, natomiast do bardziej profesjonalnych czynności Photoshop'a - wśród płatnych programów do obróbki grafiki rastrowej nie ma sobie równych. Tutaj http://www.mamkomput...hotoshop-wstep/ trafiłem na dobry poradnik do niego, jest darmowy, także warto go sprawdzić.

#11 Ridan

Ridan

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 59 postów

Napisano 28 luty 2017, 11:11

Ja korzystam z Photoshopa - to według mnie najlepszy program do grafiki komputerowej. Kupiłem sobie pełną i oryginalną wersję w sklepie kluczsystem-sklep.pl teraz cały czas uczę sie nowych rzeczy. Jest w nim dużo do ogarnięcia.

#12 Iris98

Iris98

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 2 marzec 2017, 23:45

Corel.

#13 pawilons

pawilons

Jestem tu nowy

• Użytkownicy