Skocz do zawartości

Samochód nowy, czy używany?

• Please log in to reply
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 hhenryk88

hhenryk88

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 17 kwiecień 2016, 10:09

Waszym zdaniem lepiej kupić samochód nowy, czy używany? Lepszy nowy z niższej półki, czy używany z wyższej?

#2 jadwigaa87

jadwigaa87

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 17 kwiecień 2016, 13:09

Osobiście wolę kupić nowy samochód i mieć pewność, że będzie chodził bezawaryjnie przez co najmniej kilka kolejnych lat - z używanymi nigdy nie wiadomo na co się trafi. Ja mam nowego Opla Adam i jestem z niego bardzo zadowolona. Mój facet ma natomiast model Astra Sedan - bardzo go chwali. Tutaj http://www.autozoliborz.pl często mają promocje na różne modele Opla - my trafiliśmy ostatnio na wyprzedaż rocznika 2015.

#3 ewelina546

ewelina546

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 18 kwiecień 2016, 08:53

Ja natomiast uważam, że lepiej kupić używany, głównie dlatego, że jest znacznie tańszy. Natomiast aby nie martwić się o to, kiedy się zepsuje, wystarczy kupić w miarę nowy (taki do pięciu lat) i z niewielkim przebiegiem, a dodatkowo można sprawdzić jego historię, aby się nie okazało, że jest powypadkowy, uszkodzony, itp. - potrzebny do tego numer VIN, po którym m.in. tutaj http://www.autobaza.pl można sprawdzić dokładną historię auta, jego dane techniczne, itp.

#4 paatryk190

paatryk190

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 23 sierpień 2016, 09:00

To zależy na jaki kogo stać. Mając więcej pieniędzy lepiej kupić nowy (jest bezawaryjny, w idealnym stanie, na gwarancji), a mając ograniczone środki lepiej wybrać używany, ale nie pierwszy lepszy, tylko jakiś kilkuletni model z w miarę niewielkim przebiegiem, taki od sprawdzonego sprzedawcy (np. z salonu, a nie z komisu), z pełną dokumentacją i sprawdzonym stanem technicznym - dla pewności dobrze też sprawdzić VIN samochodu, na http://www.nmvtis.pl jest o tym jak to zrobić przez internet.

#5 vega195

vega195

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 24 październik 2017, 20:48

Jeśli kogoś stać na nowy, to powinien wybrać nowy, choć zastanowiłbym się jednak nad używanym, ale takim kilkumiesięcznym lub rocznym - stanem niewiele rożni się od nowego, a jest zauważalnie tańszy. na https://aukcje.efl.c...ionList/Pojazdy można takie trafić na różnych aukcjach, wyłącznie poleasingowe, a więc raczej w niezłym stanie.

#6 pekarmiscz

pekarmiscz

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 24 październik 2017, 21:17

Używany, nowy bardzo szybko traci na wartości !

#7 Ajlar

Ajlar

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 28 październik 2017, 07:39

Dokladnie, ale istnieje rowniez opcja zakupu 'prawie' nowego auta - ale takze z salonu. Salony Bawaria Motors BMW maja wlasnie taka opcje. Mozna u nich kupic jedno, dwu, czy trzyletnie auta - serwisowane w ASO, a wiec w pelni sprawne. Jezeli nie zalezy nam na fabrycznie nowym aucie, to zakup auta np 2-letniego - bedzie lepsza opcja. Dzieki temu auto az tak nie straci na wartosci po naszym zakupie, prawda?

#8 GabRriel32

GabRriel32

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 październik 2017, 15:07

Zdecydowanie warto rozglądnąć się za samochodem nowym. Jednak jeśli mamy sprawdzonych dostawców aut używanych i porażają nas koszty nowych aut, polecę komis.

#9 lefek

lefek

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 31 październik 2017, 16:21

według mnie lepszy będzie nowy samochód, mamy wtedy pewność, że pochodzi przez dłuższy czas

#10 JJ_Torpeda

JJ_Torpeda

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 7 listopad 2017, 07:01

Spokojnie możesz brać używany. Ja Ci polecam rozważyć samochody poleasingowe - na stronie np aukcji PKO Leasing masz aukcje samochodów poleasingowych, tam znajdziesz coś w praktycznie każdym interesującym Cię przedziale cenowym. Sam często sprawdzam, więc polecam :-)

#11 pokowy

pokowy

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 7 listopad 2017, 12:38

Moim zdaniem lepiej postawić na to drugie, tylko trzeba znaleźć zadbany model :)

#12 Kareldis

Kareldis

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 listopad 2017, 12:34

A może wynajem? Tu jest fajna wypożyczalnia: http://euro-rent.pl/...rawcy-warszawa/
To rozwiązanie ma tą zaletę, że poza płatnością raty i tankowaniem paliwa, nic Cię nie interesuje.

#13 Olvarnes

Olvarnes

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 listopad 2017, 12:59

Wynajem długoterminowy rzeczywiście jest całkiem ciekawym rozwiązaniem. Oprócz paliwa i raty nie ma żadnych innych problemów.

#14 anastassiaa

anastassiaa

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 17 listopad 2017, 15:46

lepszy jest nowy, taki z salonu!

#15 nella

nella

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 27 listopad 2017, 17:20

Też tak uważam, nówka to nówka, każdy chce jeździć nowoczesnym samochodem pachnącym nowością. Też długo szukałam nowego auta dla siebie i staneło na peugeocie 2008, typ nadwozia i oszczędny silnik to były dla mnie najważniejsze kryteria którymi się kierowałam a cena też odegrała ważną rolę bo jakość i wyposażenie samochodu jest w peugeocie najkorzystniejsze w stosunku do ceny. Zresztą sami się możecie o tym przekonać zaglądając do salonów peugeota, można się też umówić na jazdę testową, to nic nie kosztuje a gwarantuję że zakochacie się w tym samochodzie

#16 BarRtosz28

BarRtosz28

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 listopad 2017, 15:15

Uważam, że warto zainwestować w nowe auto. Kupując używane od niesprawdzonego sprzedawcy możemy trafić na bubel.

#17 atela

atela

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 28 listopad 2017, 19:21

ja bym postawił na samochód używany ale bardzo niewiele, taki na przykład dwuletni

#18 Herfenis

Herfenis

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 5 styczeń 2018, 13:14

Ja też bym poszedł w coś takiego. Jeszcze w miarę świeże auto, a już sporo tańsze.

#19 preJanusz

preJanusz

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 11 styczeń 2018, 11:04

Używany z wyższej półki. Na polskie realia, a przede wszystkim na stan dróg raczej nie opłaca się kupować nowego, no chyba, że ma się spore dochody, albo swój biznes.

#20 lattar

lattar

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 31 styczeń 2018, 21:32

Jak już szukasz auta to koniecznie przeczytaj to. żebyś potem się nie zdziwił http://plusgum.pl/bl...owy-styl-jazdy/ '

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych