Skocz do zawartości

Jaki hosting pod sklep Prestashop

• Please log in to reply
82 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam_np

Adam_np

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów
  • Miasto: Poznań

Napisano 19 grudzień 2014, 11:42

Witam, jak w temacie. Znacie i możecie polecić jakiś dobry i niedrogi hosting pod sklep prestashop ?

#2 Robbie85

Robbie85

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisano 7 styczeń 2015, 18:49

Dość fajnie wygląda oferta na stronie firmy cal.pl. Jest już od dwudziestu lat na rynku i mają niezłą jakość usług internetowych w dobrej cenie.

#3 PiterBenek

PiterBenek

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 87 postów

Napisano 11 luty 2015, 17:54

PrestaShop to dosyć ciężki, wymagający skrypt. Na pewno nie stawiałbym to na jakimś niby hostingu dla prostych stron internetowych - bo Ci to po prostu będzie się muliło, padało, klienci będą się wkurzali - szczególnie gdy więcej niż 2 osoby będą chciały na raz zrobić zakupy. Pod tego typu rozwiązania szukałbym jakiś  stabilnych dedyków z dużym transferem i mocą obliczeniową. Łap linka: https://www.sprintdatacenter.pl/
Sprint Data Center - jest to serwerownia z Olsztyna. Oni dostali dotację z Unii i storzyli naprawdę dobrej jakości hosting.

#4 Robbie85

Robbie85

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisano 24 luty 2015, 21:33

Dlatego warto przetestować hosting przed zakupem. Na wspomnianym przeze mnie cal jest możliwość testowania go przez siedem dni.

#5 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 291 postów

Napisano 11 marzec 2015, 16:12

No to faktycznie super - bo wszyscy mają 2 tygodnie, przynajmniej te firmy, które mają renomę na rynku ;-)
Ile jeszcze będziecie pisać te same bzdury?

#6 Gnaszka

Gnaszka

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 29 marzec 2015, 19:27

Odpal sobie test vpsa na Firehost - tutaj nie jest drogo, a usługa jakościowa.
Jeśli jednak dopiero zaczynasz to zdecydowanie polecam postawienie konto dzielone - koszt wyjdzie nawet poniżej stówki za rok, a powinno to być wystarczające.

#7 lionocolog

lionocolog

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 2 kwiecień 2015, 12:44

webd.pl myślę, że spoko :)

#8 marcosi

marcosi

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów
  • Miasto: Toruń

Napisano 3 kwiecień 2015, 22:30

ja od dłuższego czasu korzystam z home.pl i nie narzekam. z wszystkim daje sobie radę dobrze, a ostatnio i ceny są do przyjęcia. tam można spróbować, ale zawsze lepiej porównać także i inne oferty.

#9 AmeliaGorska

AmeliaGorska

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 16 kwiecień 2015, 20:45

Jak kilka sklepów na preście mam postawionych na serwerach wirtualnych z http://domeny.pl/ i nie narzekam. Joomla czy Wordpress oraz Gekosale również śmiagają całkiem przyzwoicie.

#10 Gnaszka

Gnaszka

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 28 kwiecień 2015, 17:25

Wystarczy konto na Firehost - na początek nawet dzielone. Jeśli sklep się rozwinie, to dopiero wtedy warto przejść na vpsa.
U nich vpsa również możesz testować za darmo.

#11 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 291 postów

Napisano 29 kwiecień 2015, 15:28

Nie sądzę. No może i dzielone na początek wystarczy, ale jeśli myślimy na poważnie o prowadzeniu tego sklepu to jednak serwer powinien mieć znacznie lepsze parametry.

#12 pattern

pattern

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 2 maj 2015, 12:49

Tylko nazwa.pl! Moja strona jest postawiona u nich na serwerze i działa praktycznie non-stop. Nie pamiętam, kiedy ostatnio była jakaś awaria... Wolę czasami zapłacić więcej i mieć pewność, że strony będą na tym hostingu działać błyskawicznie.

#13 Gnaszka

Gnaszka

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 9 maj 2015, 08:17

Raz jeszcze - sklep również można postawić na normalnym hostingu, ale wiele też zależy od tego jaki macie budżet i oczekiwania od sklepu.
Potężny sklep z dużym ruchem jednak wymaga konkretnych parametrów.

#14 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 291 postów

Napisano 11 maj 2015, 15:23

Można, ale wiesz... jeśli ktoś planuje z góry coś bardzo dużego i generującego bardzo duży ruch, to powinien jednak startować z wyższymi parametrami serwera.
Po prostu małe konto to będzie zbyt mało.

#15 Gnaszka

Gnaszka

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 13 maj 2015, 20:57

Hmmm...a znasz kogoś kto planuje inaczej? A rzeczywistość jest inna. Migracja na nowy serwer to pikuś, a zawsze może dzięki temu te kilka stówek zostać w kieszeni.
Nie sądzisz, że to dużo lepsze rozwiązanie?

#16 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 291 postów

Napisano 18 maj 2015, 15:34

Niektórzy od razu odpalają na potężnym sprzęcie, szczególnie jeśli jest to projekt realizowany przez bogatą firmę, bo takie nie muszą oszczędzać, a przynajmniej tak mi się wydaje.

#17 kravczyk11

kravczyk11

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 31 lipiec 2015, 23:59

Cześć, od pewnego czasu szukam dobrej firmy z w miarę tanimi domenami. Zależy mi też żeby dostęp do serwerów nie był jakoś bardzo skomplikowany. Z góry dzięki za odpowiedź!

#18 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 291 postów

Napisano 4 sierpień 2015, 15:26

"Zależy mi też żeby dostęp do serwerów nie był jakoś bardzo skomplikowany" - co masz na myśli?
Domeny PL ma w Hekko po 54 brutto. Porządny panel zarządzania, sensowna usługa.

#19 Gnaszka

Gnaszka

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 20 wrzesień 2015, 16:21

Od dawna ten sam Firehost i jakoś nie mamy żadnych problemów. Serwer działa aż miło, usługa jakościowa, dają panel zarzadzania do wyboru.
Raczej niczego bardziej wartościowego bym się nie spodziewał.

#20 pepe

pepe

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 291 postów

Napisano 25 wrzesień 2015, 15:26

Ale co to ma do tematu? Większość serwerów poradzi sobie z małym sklepem, i wcale nie musi to być vps, jak najbardziej może to być konto dzielone.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych