Skocz do zawartości

Jak ściągnąć ruch na stronę?

• Please log in to reply
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamilkos

Kamilkos

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 14 kwiecień 2014, 12:28

Ruch dla strony jest tym czym słońce dla roślin :) Ale ze mnie filozof :)
Ok, ale tak na poważnie - jak ściągnąć ruch na stronę? Czekam na kreatywne propoozycje.

#2 PiterBenek

PiterBenek

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 84 postów

Napisano 14 kwiecień 2014, 16:14

Dobrze powiedziane. Już strona posiadająca około 1000 u.u. dziennie potrafi wygenerować około 2 tys zł. Zależy jeszcze na jaką formę reklamy się zdecydujemy (program partnerski, adsene) - ale fakt jest taki, że bez ruchu nie ma $
Ruch najlepiej pozyskiwać z wyszukiwarke bo 97 internautów na 100 przeszukuje zasoby internetu przy pomocy Google. Kto jest wysoko, ten zgarnia ruch. A ile to kosztuje? Trzeba to wycenić. Zgłoś się na SEO Venture. Poproś tam o wycenę.

Użytkownik PiterBenek edytował ten post 13 marzec 2015, 09:10

#3 anna80

anna80

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 19 maj 2014, 10:27

Witam, u nas http://transportchorego.pl jak byśmy mieli taki ruch to byśmy razy 5 ten budżet osiągneli.

#4 stecek1

stecek1

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 2 czerwiec 2014, 20:46

Odpowiedź jest prosta: Pisząc wartościowe teksty :) jeśli to strona firmowa, pisz poradniki, jeśli serwis: po prostu wartościowe artykuły. Ruch sam przyjdzie :)

#5 rankit

rankit

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 7 czerwiec 2014, 16:51

Pisząc wartościowe teksty i modlić sie o to że ktoś to przeczyta ;) A tak serio mówiąc to reklama reklama reklama. Najlepszy sposób to pozycjonowanie, social media marketing. Fajny ruch można też pozyskać z for branżowych.

#6 ewelina546

ewelina546

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 2 sierpień 2014, 14:51

Dokładnie. Czasmi zakłądając stronę internetową nie mamy pojęci o tym, ile błędów popełniamy już na tym etapie. Błędy w kodzie strony i jej treści powodują, ze nie jesteśmy w stanie odpowiednio pozycjonować naszej witryny. Dopiero jak zoptymalizujemy ją to wtedy możemy działać. Liczą sie unikalne treści zawarte na nasze stronie internetowej. Oryginalne opisy produktów, usług, ciekawe artykuły, których poszukuja internauci, rzeczkowe i konkretne informacje. Inaczej pozycjonuje się sklep internetowy, inaczej bloga, inaczej stronę firmy usługowej lub stronę o treściach edukacyjnych. Trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać. Ja na przykład korzystam z usług ditum.org http://www-pozycjono...cjonowanie.html bo o pozycjonowaniu jako takim mam niewielkie pojęcie. Wiem, ze jak próbowałam to moja strona złapała niestety filtr. Teraz już nie ryzykuję i wolę by zajęli się nią profesjonaliści. Jak czegoś nie rozumiem, czy mam pytania to chętnie tłumaczą. Miła i rzeczowa obsługa.

#7 Marmo1

Marmo1

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 1 wrzesień 2014, 11:28

Z niewspomnianych wczesniej opcji to wrzucanie tresci multimedialnych - przyciągają gosci i zachęcaja do częstszych wizyt. Dobrze jest tez angazować użytkowników w w 'życie strony' - możliwosć pozostawienia komentarza na stronie, sondy, konkursy...

#8 m.jajkiewicz

m.jajkiewicz

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
  • Miasto: Dębica

Napisano 1 wrzesień 2014, 13:44

Temat rzeka.
Przyjmuję, że nie zależy Ci na pustym ruchu.
Tak, jak wspomniał rankit - pisanie wartościowych tekstów, to przecież po to ludzie wchodzą na strony :)
Warto zainwestować w SEO - jednak inwestować nie znaczy znaleźć najtańszego freelancera, która zamiast
pomóc to spieprzy sprawę.
Kolejnym punktem są Social Media, dzięki którym trafiać będziesz do większej ilości ludzi. Pozwolę Ci także na komunikację z
aktualnymi czytelnikami.
Marmo1 Co do konkursów. 99% ludzi, którzy wejdą na stronę, będzie zainteresowana tylko i wyłącznie konkursem i nagrodą.

Nie myślałeś nad czymś unikalnym dla swojego rynku? Nie podałeś ani adresu, ani grupy docelowej. Ciężko jest więc cokolwiek
zaproponować.

#9 Everest

Everest

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 wrzesień 2014, 16:44

Zdecydowanie tworzenie sztucznego ruchu mocno mija się z celem. Oczywiście ładnie to wygląda w statystykach, ale nic po za tym. Szkoda na to zdecydowanie czasu. Dlatego warto się skupić na pozycjonowaniu strony i na tworzeniu wartościowej treści, bo na to zwraca uwagę robot google, a nie jak kiedyś na ilość takich wpisów. Dlatego warto skontaktować się z doświadczonymi firmami jak z tą od pozycjonowania stron z Katowic http://bizzit.pl/pozycjonowanie-stron/ NA pewno będzie w stanie tutaj skutecznie pomóc, bo w przypadku pozycjonowania nie ma co iść na skróty. Wymaga to czasu, systematycznej pracy oraz dobrych jakościowo wpisów, bo inaczej efekty będą mizerna lub też krótkotrwałe.

#10 DobryMat

DobryMat

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 32 postów
  • Miasto: Wrocław

Napisano 6 październik 2014, 12:10

Dziwne że nikt tego nie napisał ale drugim po google najlepszym miejscem na pozyskanie ruchu jest w Polsce facebook. Jeżeli tworzy się odpowiednie treści to jest to sposób tańszy i pewniejszy niż pozycjonowanie.

#11 dorrot

dorrot

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 6 październik 2014, 15:50

Pisać naprawdę dobre teksty. Które zainteresują i wyszukiwarkę i Internautów.

#12 RafoX

RafoX

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 7 październik 2014, 09:53

Podstawa to pozycjonowanie i treść.
Masz dobrą treść to przyciągniesz ludzi, Pozycjonowanie dzięki niemu ludzie szukający czego w wyszukiwarce trafią akurat na twoją stronę.

#13 Morsen

Morsen

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 październik 2014, 13:26

Dokładnie popieram użytkownika wyżej, a wartościowa treść również sama z siebie się pozycjonuje, oczywiście z jakimś rozważnym zaangażowaniem w link building .

#14 Męski

Męski

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 26 październik 2014, 11:45

możesz też poreklamować stronę w różnych serwisach i katalogach to też zawsze coś daje.

#15 supmero

supmero

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 21 listopad 2014, 11:02

Teksty wartościowe i jeszcze raz teksty w połączeniu z odpowiednią optymalizacją strony, i przestrzeganiem reguł Googla Dołączona grafika

#16 wobiektywie5

wobiektywie5

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 6 grudzień 2014, 17:47

Najlepiej ściągnąć ruch poprzez atrakcyjną treść :)

#17 TenM

TenM

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 11 luty 2015, 13:09

Atrakcyjna treść to oczywiście podstawa. Inne skuteczne sposoby to np mailing, buzz marketing, obecność na portalach społecznościowych jak np facebook czy inne mniejsze branżowe. Wykupowanie banerów reklamowych na tych najpopularniejszych stronach czy w końcu linki sponsorowane lub inaczej rzecz ujmując Google Adwords. Ta ostatnia forma może nie jest najtańsza, ale za to najskuteczniejsza i efekt jest natychmiastowy. Jej efektywność oraz koszta zależą od kilku czynników - najlepiej poprosić o wycenę na http://www.system3.p...sc-w-google/ppc - da to nam pewien obraz z jaki budżet trzeba będzie poświęcić co miesiąc na ten cel.

#18 AmeliaGorska

AmeliaGorska

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 30 kwiecień 2015, 08:07

Content is the King, ale wiadomo treść to nie wszystko. Ruch trzeba ściągnąć. Można przez Social Media, pozycjonowanie, a także pomocna może okazać się reklama adwords. Jak się umiejętnie przeprowadzi kampanię sponsorowaną to wcale nie będzie ona taka kosztowna.

#19 Kiril

Kiril

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 20 lipiec 2015, 08:28

W dzisiejszych czasach nie jest problemem ściągnąć ludzi na stronę a raczej ich utrzymać i to może być naprawdę duże wyzwanie, dla wielu osób. Chociaż technika też idzie do przodu narzędzia się rozwijają i dają nowe możliwości chociażby autorespindery Freshmail bardzo fajna opcja właśnie do utrzymania relacji z klientami i osobami zainteresowanymi stroną czy produtem. W sieci już w tej chwili jest wszystko więc trzeba po prostu obserwować rynek i iść z trendem.

#20 Angry

Angry

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 9 sierpień 2015, 04:31

A ja polecam w temacie bardzo ciekawy wpis blogowy o pięciu bardzo prostych technikach, które generują dodatkowy ruch dla naszej witryny: https://minicrm.pl/b...e-internetowej/. Paradoksalnie, czasami najprostsze rozwiązania okazują się najbardziej skuteczne. A bywa, że zapominamy o takich absolutnych podstawach skupiając się na szczegółach. Warto więc zwrócić na to uwagę ;).

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych