Skocz do zawartości

Deezer vs Spotify vs WiMP (komentarze)

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 siwyAK

siwyAK

Legenda forum

• Redakcja
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1909 postów
  • Miasto: Śrem

Napisano 28 czerwiec 2013, 11:44

Zapraszamy Was do komentowania artykułu, którego skrót znajduje się poniżej.

Deezer vs Spotify vs WiMP

Od jakiegoś czasu na polskim rynku wyróżniają się trzy usługi streamingu muzyki. Ich twórcy twierdzą, że oferują naprawdę sporo. Czy jest tak w rzeczywistości? Który serwis prezentuje się najlepiej i nad czym trzeba jeszcze popracować? Na te pytania spróbuję odpowiedzieć w dzisiejszym tekście porównującym usługi Deezer, Spotify i WiMP. Zapraszam serdecznie do lektury! Czytaj więcej

#2 tyhy

tyhy
  • Goście

Napisano 3 lipiec 2013, 04:05

Jeśli ktoś ma zamiar/używa Spotify, to ZDECYDOWANIE zalecam używanie wersji sprzed 0.8.8. Od wersji 0.8.8 wprowadzili interfejs oparty w całości na webkicie, który jest 1) brzydszy 2) niesamowicie muli 3) powoduje znacznie większe zużycie pamięci 4) jest zabugowany

Aby używać wersji sprzed 0.8.8 nie wystarczy jej tylko zainstalować - spotify automatycznie sie updatuje - trzeba ten mechanizm zablokować. Opisane jest to tutaj:

http://community.spo...-8-8/m-p/280204 - dla WINDOWS

http://code.google.c...owngradeSpotify - dla LINUX

#3 siwyAK

siwyAK

Legenda forum

• Redakcja
  • 1909 postów

Napisano 3 lipiec 2013, 08:31

Cenna uwaga, warto sprawdzić :)

#4 Karol90

Karol90
  • Goście

Napisano 4 lipiec 2013, 16:46

Podejście Deezera jest dla mnie najzdrowsze. Pomieszali utwory popularne z tymi, które dopiero będą hitami. U innych komercyjna papka :/

#5 grt

grt
  • Goście

Napisano 5 lipiec 2013, 21:38

Bitrate we wszystkich usługach jest identyczny. Po wykupieniu opcji premium+ dostajemy 320 Kbps. Statystycznie też Deezer ma bogatszą o 5 mln pozycji bibliotekę niż Spotify, co widać już na pierwszy rzut oka.

#6 siwyAK

siwyAK

Legenda forum

• Redakcja
  • 1909 postów

Napisano 6 lipiec 2013, 11:11

Jak wspomniałem, z mojej perspektywy nie widać, bo muzyki której ja słucham znaleźć tam nie mogę. Ale jak pisałem w samym podsumowaniu, wszystko zależy od człowieka i jego ulubionego gatunku/ów.

#7 mario

mario
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013, 15:53

Nie wiem jak u konkurencji, bo nie korzystam. Deezer co tydzień robi playlistę z nowościami. Poza tym podoba mi się to miksowanie utworów. Ktoś z tego korzystał?

#8 Kaczor

Kaczor
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2013, 13:46

Dobra opcja ze znikającymi reklamami w Deezer. Strasznie mnie to wkurzało jak pomiędzy piosenki się wciskały informację o produktach.

#9 Kazia

Kazia
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2013, 14:16

Tak, reklamy masz wyłączane jak kupisz konto premium. Fajna jest też opcja z układaniem playlist. Jak dla mnie 5/5

#10 aleczka

aleczka
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2013, 21:12

Ja właśnie tak się zastanawiam czy nie wykupić konta premium na Deezerze? W sumie cena nie jest jakaś tam duża - myślę, że można sobie pozwolić. Jak myślicie czy warto?
Jak na razie korzystam od pewnego czasu z podstawowej - coraz bardziej mi się podoba. Czasami denerwują mnie reklamy ale w sumie teraz są wszędzie a na Deezerze jest ich moim zdaniem zdecydowanie mniej niż na innych serwisach.

#11 Raksa

Raksa
  • Goście

Napisano 1 wrzesień 2013, 14:36

Możesz wykupić abonament za 19,99. Wtedy nie masz reklam i pełny dostęp do albumów. Ja używam od początku roku i nie narzekam. Pozdrowienia.

#12 olek

olek
  • Goście

Napisano 4 wrzesień 2013, 19:00

warto wykupić. płacisz dwie dyszki za miesiąc i masz dostęp do wszystkich albumów, nie ma reklam i możesz układać playlisty.

#13 lord_wittig

lord_wittig
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2013, 22:03

Serwisy streamujące celują w różne targety. Deezer celuje w średnią półkę tak jak Orange, produkt francuski ale raczej dla zamuł które potrzebują by im powciskać Natalii Kukulskiej. o WiMPie ciężko mi się wypowiedzieć bo krótko korzystałem ale ma zdecydowanie mniejszą bibliotekę utworó∑ i wyszukiwanie zwraca znacznie mniej wyników niż Deezer czy Spotify. A co do szwedzkiego Spotify, to niestety, ale jest to serwis który się ceni i dlatego żaden operator nie oferuje darmowego streamingu Spotify, ale szwedzka jakość zadowala na tyle, że szwedzi czy norwegowie szaleją na punkcie Spotify już od wielu lat i płacą ale dzięki temu mają bardzo dobrą aplikację na większość platform, i prawdziwą kulturę słuchania. Jeśli masz mniej zasobny portfel to Grooveshark z WiMPem byłyby najlepsze,  Deezer się nie opłaca bo w swojej cenie nie oferuje dostatecznego poziomu jakości. A co do Spotify to jest to swoisty Instagram muzyki, płacisz więcej za jakość i aspiracje muzyczne.

#14 Wargi

Wargi
  • Goście

Napisano 2 październik 2013, 19:49

Widzę, że temat już trochę ma, ale odniosę się. Deezer wprowadził 25 mln utworów, więc życia nie starczy, by tego odsłuchać. Poza tym muzyka jest w HQ - czyli najwyższej jakości muzycznej. I dodatkowo można układać playlisty. Cena jest śmieszna, bo za 2 dychy miesięcznie masz premium. I nie ma co narzekać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych