Skocz do zawartości

Szukam pomysłu - billboard dla apteki

• Please log in to reply
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 gabriel83

gabriel83

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 sierpień 2011, 23:57

Witam wszystkich serdecznie. Kręcę się z tym już pare dni i brak mi chyba weny, wiec zwracam się z tym problemem na forum.
Chcę wykonać projekt na bilbord pewnej apteki i brak mi pomysłu graficznego wykonania tego projektu, może macie jakieś pomysły. Będę wdzięczny za podpowiedz. I moje drugie małe pytanie jest takie. Wykonywałem wcześniej  projekty różnego rodzaju ale nigdy tej wielkości, wiec czy są do tego jakieś wskazania co do wydruku czy wszystko odbywa się standardowo jak np . przy projekcie ulotek czy plakatów?
Z góry dziękuje za podpowiedzi
Pozdrawiam gabriel

#2 Geo

Geo

Legenda forum

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4152 postów
  • Miasto: Rybnik

Napisano 19 sierpień 2011, 12:14

Projekt przygotuj w programie, w którym przygotowuje się inne materiały do druku, np. ulotki. Ja skorzystałbym z Illustratora lub InDesigna. Świetnie sprawdzi się także CorelDRAW.

Co do samej grafiki, staraj się stosować jak najwięcej elementów wektorowych. Wówczas przy konwersji do dużych rozmiarów nie będzie straty jakości. Jeżeli na potrzeby projektu będziesz kupował/stosował zdjęcia, niech będą w największej możliwej rozdzielczości - przy billboadach wystarczy 100 dpi, ale jeśli jego powierzchnia jest dużo, nawet 100 dpi może stanowić problem.

Co do samego pomysłu, zobacz kilka reklam innych aptek :) W przypadku billboardów ważne jest, by kreacja graficzna nie zawierała zbyt wielu elementów.

#3 gabriel83

gabriel83

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 sierpień 2011, 00:34

Wyświetl postUżytkownik Geo dnia 19 sierpień 2011, 12:14 napisał

Projekt przygotuj w programie, w którym przygotowuje się inne materiały do druku, np. ulotki. Ja skorzystałbym z Illustratora lub InDesigna. Świetnie sprawdzi się także CorelDRAW.

Co do samej grafiki, staraj się stosować jak najwięcej elementów wektorowych. Wówczas przy konwersji do dużych rozmiarów nie będzie straty jakości. Jeżeli na potrzeby projektu będziesz kupował/stosował zdjęcia, niech będą w największej możliwej rozdzielczości - przy billboadach wystarczy 100 dpi, ale jeśli jego powierzchnia jest dużo, nawet 100 dpi może stanowić problem.

Co do samego pomysłu, zobacz kilka reklam innych aptek Dołączona grafika W przypadku billboardów ważne jest, by kreacja graficzna nie zawierała zbyt wielu elementów.
Dzieki za odpowiedz.. Do wyboru mam programy fotoshop albo corel bo na nich sie  nie znam, lecz nacisk klade na photoshopa. Dziekuje za podpowiedz co do grafiki wektorowej napewno sie przyda. Sprawdzalem reklamy innych aptek juz przed dodaniem tematu na forum  Dołączona grafika Mam jeszcze czas na wykonanie tego projektu wiec wole sprawe dobrze przemyslec gdyz domyslam sie ze ten projekt bedzie pewnego rodzaju sprawdzianem, jesli przejdzie bede mial ich wiecej, a powielac pomyslow tez bym nie chcial bo jesli klient zrobi to co ja czyli zerknie na reklamy innych aptek i dopatrzy sie podobienstwa to ja wyjde na malo kreatywnego ( co juz pewnie i tak myslicie po temacie)
Pozdrawiam gabriel

Użytkownik gabriel83 edytował ten post 20 sierpień 2011, 00:35

#4 Geo

Geo

Legenda forum

• Administratorzy
  • 4152 postów

Napisano 22 sierpień 2011, 15:29

Jeśli chcesz, aby grafika wektorowa w Photoshopie zachowała swoją "wektorowość", wklej ją jako obiekt inteligentny - po naciśnięciu Wklej wyskoczy odpowiednie menu.

Gdybyś potrzebował krytycznego spojrzenia na zrealizowany projekt, możesz na mnie liczyć Dołączona grafika

#5 gabriel8822756

gabriel8822756

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 sierpień 2011, 23:17

Witam chce zaznaczyc iz konto z ktorego zaczynalem ten temat jest moje ale w zwiazku z tym iz chce tu dluzej zabawic zalozelem normalne :)
Znalazlem dość ciekawą strone która jest poswiecona w wiekszosci grafice  http://www.graphixshare.com/   lecz nie moge sie doczytać o prawach autorskich zawartych na niej plikow.
Sa dosc mile dla oka i uproscily bi mi prace ale wole sie upewnic.
I moze znacie jakies podobne stronki w ktorych sa grafiki np. wektorowe do wykorzystania bez strachu o prawa autorskie?

#6 Geo

Geo

Legenda forum

• Administratorzy
  • 4152 postów

Napisano 24 sierpień 2011, 09:12

Legalność zasobów na tej stronie poddałbym pod wątpliwość, zwłaszcza, że w regulaminie mają zapis, że żadne pliki nie są przechowywane na ich serwerze :) Poza tym te zdjęcia są za ładne, żeby były darmowe... (Ale mogę się mylić.)

Listę serwisów z darmowymi zdjęciami znajdziesz tutaj:

#7 aga2013

aga2013

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 sierpień 2013, 20:19

Zdjecia polecam kupować fotolia.com lub istock, stock itd tam masz pewnośc legalnosci zdjęć tylko pamiętaj do druku potrzebna jest rodzielczość 300dpi

Użytkownik aga2013 edytował ten post 19 sierpień 2013, 20:21

#8 monikasap

monikasap

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 listopad 2013, 22:27

Uważaj na nielegalne zdjecia ich wykorzystanie do celów zarobkowychpodlega karze, wiec moze lepiej wykupic niz wydrukować bilbord, a pózniej robic good nowa

#9 pielegniarka

pielegniarka

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 19 luty 2016, 12:07

Do blibordu nie potrzeba 300 dpi tylko max 200

#10 nasi21

nasi21

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 luty 2016, 22:28

no to skąd brać zdjęcia, żeby nie zapłacić kary, że tak spytam?

#11 bomber12

bomber12

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 marzec 2016, 10:12

z google images zaznaczasz sobie ze usdostepnione do wykorzystania i modyfikacji

#12 serwispolska

serwispolska

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 10 czerwiec 2016, 08:43

Witam dokładnie narzędzia pliki do wykorzystania i tyle

#13 Dymek265

Dymek265

Jestem tu nowy

• Użytkownicy