Skocz do zawartości

Pendrive. Kompendium (komentarze)

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bot PC Centre

Bot PC Centre

Bot PC Centre

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5879 postów

Napisano 12 sierpień 2010, 22:16

Zapraszamy Was do komentowania publikacji, której skrót znajduje się poniżej. Zachęcamy też do dzielenia się Waszym zdaniem na inne tematy!

Pendrive. Kompendium

Urządzenia wykorzystujące jako nośnik danych pamięci Flash, są obecnie najpopularniejszym narzędziem wykorzystywanym do magazynowania i przenoszenia informacji. Swój sukces zawdzięczają zarówno łatwości w użyciu, jak i możliwości wielokrotnego powtarzania cyklu zapisu i odczytu. Producenci przenośnych pamieci Flash USB, tworząc kolejne modele, udoskonalają nie tylko możliwości swoich produktów, ale także jakość ich wykonania oraz prezencję. Dowiedzmy się zatem czegoś więcej na temat przedmiotów używanych przez nas codziennie oraz zapoznajmy się z przekrojem oferty wiodących producentów. Czytaj więcej

#2 mis456

mis456

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 13 sierpień 2010, 09:02

Poddział wydajne jest bez sensu. Żaden z podanych penków na USB nie jest wydajny!! Należą raczej do środkowo dolnej części wydajności! Zróbcie testy a potem napiszcie taki temat.

#3 borys

borys

Jestem tu nowy

• Zbanowani
  • Pip
  • 4 postów
  • Miasto: Śrem (wlkp.)

Napisano 13 sierpień 2010, 12:49

Szanowny Panie,

przetestowano 33 modele 8 producentów przenośnych pamięci Flash USB. Średnia prędkość zapisu wszystkich sprawdzonych modeli wynosi 12,42 MB/s, natomiast najwolniejszy pendrive z wymienionych w kategorii Wydajny prezentuje prędkość zapisu na poziomie 20,3 MB/s. Proszę mi powiedzieć co to znaczy 'środkowo dolna część wydajności'?

Z poważaniem,

Rafał Biernacki
autor 'takiego tematu'

#4 mis456

mis456

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 13 sierpień 2010, 14:32

Szanowny panie borys

osobiście miałem na testach Kingston G2 oraz Goodrive Edge. Żaden z nich w realnych testach (czas zapisu plików iso oraz paczki plików) nawet nie zbliżył się do wartości 20Mb/s. Z tego co widziałem, do testów został użyty tylko program atto. Jest to o wiele za mało aby stwierdzić rzeczywistą wydajność pamięci flash. Z testu: http://realitynet.pl...p?content.393.1
wynika że są to pendrive'y właśnie na średnim poziomie a nawet w niektórych testach niskim poziomie, pod żadnym pozorem nie są najszybsze.

Pozdrawiam!

#5 borys

borys

Jestem tu nowy

• Zbanowani
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 sierpień 2010, 15:08

Przytoczony przez Pana test dotyczy GOODDRIVE EDGE 16 GB, natomiast nasz zespół testował wersję 8 GB. Oczywiście pojemność pamięci nie ma znaczącego wpływu na maksymalny tranfer. Chcę przez to podkreślić, że są to dwa RÓŻNE EGZEMPLARZE, a więc możliwe jest uzyskanie dwóch różnych wyników, co ukazują screeny testu wykonanego przez program ATTO Disk Benchmark. Swoje wnioski opieraliśmy na wynikach uzyskanych przez egzemplarz, który otrzymaliśmy od producenta i na niczym innym. Lepiej ode mnie wie Pan, że każdy egzemplarz danego modelu ma prawo różnić się nieco od średniej, dlatego nie rozumiem Pana zdziwienia.

Przypadek Kingston DT G2 nie był w tej kwestii wyjątkowy, bowiem i w tym przypadku podstawą oceny modelu były wyniki uzyskane przez konkretny egzemplarz. Dodatkowo dość zaskakującą prędkość zapisu opatrzyliśmy odpowiednim komentarzem, aby uniknąć niemiłego zaskoczenia użytkowników, kiedy okazałoby się, że ich prywatne egzemplarze nie odpowiadają prezentowanym informacjom.

Rozumiem Pana zarzut dotyczący wąskiego zakresu testów wydajności, niemniej chcę zauważyć, że testy zdecydowanej większości recenzjonowanych modeli dotyczyły również transferu pliku avi. Ponadto wyniki były każdorazowo sprawdzane, co może świadczyć o pewnej rzetelności.

Z zawodowej ciekawości chciałbym, o ile to możliwe, zapoznać się również z Pana osobistymi testami. Interesowałyby  mnie przynajmniej modele EDGE oraz G2.

Pozdrawiam.

#6 mis456

mis456

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 13 sierpień 2010, 19:26

W sumie zapomniałem dopisać że tamten test był mojego autorstwa, dlatego lekko się zdziwiłem. Rzeczywiście, można to podepnąć pod różne egzemplarze (samemu mam kupionego patriota Xporter XT 16GB, który ma wyniki znacznie niższe od tych które uzyskałem na testach). Zapomniałem o testach avi więc zwracam honor. Rzeczywiście, mogła to być wina egzemplarza i pewnie tak było. Z ciekawości trzeba by wykombinować od producenta z 10 różnych egzemplarzy tego samego produktu i je porównać. Mogły by być ciekawe wnioski.

Pozdrawiam!

#7 borys

borys

Jestem tu nowy

• Zbanowani
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 sierpień 2010, 22:38

Cenię uwagę dotyczącą zakresu testów i w przyszłych recenzjach wykonam więcej badań transferu. Jeśli chodzi o masową analizę jednego modelu na wielu egzemplarzach, to wątpię że udałoby się namówić jakiegoś producenta na ten krok. Jedynym wyjściem byłoby zrobienie czegoś takiego na prywatnych sztukach.

#8 mis456

mis456

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 14 sierpień 2010, 08:27

Wiem, wiem żaden producent nie zaryzykuje na taki test :)

#9 nina

nina

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 marzec 2016, 22:31

przydałby się taki test dla producentów pendrivów reklamowych. ja tam chętnie swoje udostępnię. Wiem, że konkurencja sprzedaje tandetę, no bo przy gadżetach reklamowych kto niby patrzy na wydajność? no ale jednak patrzy. Nikt bubla nie będzie używał.

#10 Gość

Gość
  • Goście

Napisano 2 wrzesień 2016, 01:06

192.168.1.1 192.168.1.1 192.168.1.1 192.168.1.1

#11 monica

monica
  • Goście

Napisano 2 listopad 2016, 16:30

Great website. A lot of useful information here. I’m sending it to several pals ans also sharing in delicious. psoriasis
And obviously, thanks in your sweat!

#12 Aromo

Aromo
  • Goście

Napisano 5 listopad 2016, 18:55

go for kicksvovo
100 Perfect article, I am a lucky body today! WOW!!! Amazing i got your article here, i heard from my friend about your site, today i login in I found that really and surly wonderful and amazing, your design and the content in your site are perfect, thumb up!!!

#13 Mandar

Mandar
  • Goście

Napisano 5 listopad 2016, 18:57

Thank you!
go to kicksvovo

#14 Angel

Angel
  • Goście

Napisano 13 listopad 2016, 15:42

Amazing site, you have shared me all the great information which I was looking for a long time online, in your message I got much, you are so kind and professional to share me this, thank you my dear friend, you are so professional!

#15 Guest

Guest
  • Goście

Napisano 13 listopad 2016, 18:09

Well thanks for posting such good content and I appreciate your efforts to download
Blackmart Alpha Apk

#16 shantaram

shantaram
  • Goście

Napisano 25 listopad 2016, 16:33

Była to bardzo dobra wiadomość rzeczywiście. Dzięki za dzielenie się. 192.168.0.1

#17 shantaram

shantaram
  • Goście

Napisano 25 listopad 2016, 16:34

Była to bardzo dobra wiadomość rzeczywiście. Dzięki za dzielenie się. 192.168.0.1

#18 cbd oil

cbd oil
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2017, 23:41

Would you like to buy cbd oil online?

#19 BMI CALCULATOR

BMI CALCULATOR
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017, 12:36

Thanks so much for this wonderful and great website as well as this post.
bmi calculator

#20 Guest

Guest
  • Goście

Napisano 1 kwiecień 2017, 14:57

That appears to be excellent however i am still not too sure that I like it. At any rate will look far more into it and decide personally!
liuhey.com

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych