Skocz do zawartości

Wirusy na Mac'ach

• Please log in to reply
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 anoda

anoda

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisano 6 lipiec 2010, 13:50

Ostatnio w necie czytałem artykuł o wirusach na Mac'ach. Może ktoś wie coś więcej na ten temat, czyli jakieś są? Bardzo złośliwe czy lekko? Czy jest ich dużo itp?

#2 laskasub

laskasub

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 98 postów

Napisano 6 lipiec 2010, 15:14

Ostatnio twórcy wirusów ukierunkowali swoje działania na Maci. W przeciągu kilkunastu miesięcy wyszło wiele trojanów i wirusów atakujących Maci. Nie miały większych trudności z zainfekowaniem komputerów z systemem Apple, ponieważ w większości były one niezabezpieczone.

#3 biurowiecki120

biurowiecki120

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 7 lipiec 2010, 13:59

I w tym momencie wychodzi infantylność osób posiadających Mac'i. Ale wiadomo z wirusami na Mac'i jest dokładnie tak samo jak z tymi na PC. Są mniej i bardziej szkodliwe, nie da się określić tego jednoznacznie. Na pewno ich ilość w porównaniu do tych na PC jest mała.

#4 tritimi

tritimi

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 4 marzec 2015, 14:32

Mam MacBook Pro 13 i od blisko 4 lat nie miałem ani jednego antywirusa ani jednego wirusa i ani jednego problemu wirusopodobnego… Przy aktualizacjach są często informacje dotyczące uaktualnień zabezpieczeń systemu - być może system skutecznie sam się broni lecz w momencie jak ktoś mocno będzie wkładał palec w mrowisko no to scenariusz jest chyba raczej wiadomy, prawda?

#5 lotusek2

lotusek2

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 czerwiec 2015, 10:39

A miał ktoś z was wirusa na zwykłym pc. Ja korzystam z tego i tego i nie pamiętam kiedy miałem wirusa.

#6 rob909

rob909

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 5 sierpień 2015, 12:23

Swego czasu maci były bardzo bezpieczne bo większość ludzi korzystała z Windowsów przez co to właśnie na nie powstawało najwięcej różnego dziadostwa. Prawda jest jednak taka że systemy te nie różnią się zbytnio pod względem bezpieczeństwa i jeśli ktoś będzie chciał stworzyć coś na Maca to bez wątpienia da radę

#7 snuffmajster

snuffmajster

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 10 sierpień 2015, 10:36

Wirusy są jednakże nie są powszechne. Jak wiadomo ich liczba rośnie wraz z popularnością danej platformy.

#8 kama345

kama345

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 marzec 2016, 19:25

Wyświetl postUżytkownik anoda dnia 6 lipiec 2010, 13:50 napisał

Ostatnio w necie czytałem artykuł o wirusach na Mac'ach. Może ktoś wie coś więcej na ten temat, czyli jakieś są? Bardzo złośliwe czy lekko? Czy jest ich dużo itp?

mi się ostatnio cały komp zawirusował, nie mogłam odpalić zadnej strony, bo wyskakiwały jakieś głupie reklamy ;) od poczatku instalowałam system

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych