Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
srekal34

Chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

No to podejmijmy dyskusję:

Który sposób chłodzenia uważasz za najlepszy dla codziennego użytku(a pozwalający na extremalny OC):

WC zbudowany z najlepszych możliwych części, cena 2000zł

Prometeia i jej pochodne, cena około 4000zł

Ja gdybym miał kasę z miejsca kupiłbym prometeję, gdyż jestem naprawde zafascynowany tym chłodzeniem(-10 na procu i nawet 2V go wtedy nie zabije

:twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...:::>michasiek<:::...

Bow: mozesz kupic spoko wypas pompke za 74 zyla: Hydor SELTZ S-40 II

 

SPECYFIKACJA:

 

Wydajność: max. 900 l/h,

Moc: 10 W,

Wysokość pompowania: 80 cm

 

Wow: ......ta pompka powyzej jest spoko a to jej lepsza wersja :)

 

Hydor SELTZ L-30 II - 169 zł

 

SPECYFIKACJA:

 

Wydajność: max. 1200 l/h,

Moc: 27 W,

Wysokość pompowania: 195 cm

 

ale to juz prawdziwy potwór - ma przystawke i dziala super niesłyszalnie........

 

BowWow: FC kupisz tylko przez jakas aukcje lub sprowadzajac z zagranicy bo w Polsce tego nikt nie uzywa = nie zna = boi sie tego.........

 

Bow: jakie obroty ma ten zalman??!?!?!?!? bo sie zalamie!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bow: to jak tak patrze to wcale nie jest ten Silen Boost taki fajny.......

Wow: ............jak mi się z poczatku wydawal......

Bow: .......Zalman kopie mu pupe.............takie tamp. jeszcze z takim OC........

Wow: .........no chyba ze ja mam taki procesor..........szit!

 

BowWow: śmigamy na 1700rpm z temp. pod 50C (w momencie kiedy to piszemy jest 46C ale jakbyśmy włączyli gierke to mamy 50C - jaki bezsens.......)

 

Bow: aha glosnosc - jak wlaczam kompa to czasami zastanawiam sie czy go rzeczywiscie wlaczylem, tak cicho chodzi - bomba!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BowWow: aktualnie nie używamy żadnych z 2 coolerów zamontowanych na obudowie (kolejno na tylnej i przedniej sciance obudowy; na wprost proca nie mamy nic).............sprzęt jest szczelnie zamknięty - by go oczywiście maksymalnie wyciszyć.............

Bow: ..........faktycznie to moze rodzić problemy..........

 

BowWow: pasta to Silver Grease dołączona do coolera Jamicon Typhoon...............nałożona cięką warstwą na całą powierzchnię jądra....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michasiek----->Ale ja miałem na mysli absolutny wypas z tym WC-pompka eheim 4800l/h, bloki danger den, ze 3 nagrzewnice, z 8 coolerów wolnoobrotowych przy tych nagrzewnicach....to dopiero jest moc....sam się przesiadam na WC(oczywiscie tańsze:)) jak tylko kasa bedize, ale na razie priorytet ma mobo i ram....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do laptopa za to radziłbym dokupić podstawkę chłodzącą, bo mój bez tego nawet przy zwykłych browserach mało się nie zagotował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za interesujące informacje. Z całą pewnością przydadzą mi się one ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...