Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Venroth

Upgrade karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie planuję zrobić mały upgrade mojego PC. Oto specyfikacja -

Procesor - Intel Core i5-2500k 3.30GHz

Karta graficzna - Gigabyte Radeon R9 380 Series 4096MB

Płyta główna - MSI Z77A-G43 (MS-7758)

RAM - 8,00GB DDR3

 

Jak już wspomniałem, mam zamiar zrobić mały upgrade. Mianowicie chciałbym się dowiedzieć czy można w jakiś sposób podpiąć drugą kartę graficzną (Gigabyte Radeon R9 380 Series 4096MB). W grę wchodzi oczywiście wymiana innych podzespołów tj. płyta główna. Jeżeli jest opcja podłączenia drugiej karty graficznej czy to pod poją płytę główną czy to poprzez kupno nowej (oraz czy w ogóle jest to możliwe) to chciałbym tak zrobić. Na płytach głównych się nie znam więc proszę Was o pomoc. Jeżeli potrzebna będzie nowa płyta to prosiłbym o jakieś propozycje płyt.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli upgrade, to radziłbym po prostu kupno nowego GeForce. Radeonów raczej nie polecam. Sam mam z nimi złe doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym zdecydowanie przejście do kart GeForce. Moim zdaniem obecnie bardzo dobrym wyborem byłoby kupno Nvidii GeForce 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF mają niższy pobór prądu a od nowego roku podrożeje on o około 60-70% ... ;) nowe GF wyszły i co dało to coś z cenami? nic ;) po prostu nowe GF są droższe od najlepszych starych i tyle w temacie ...ludziska to już nie te czasy, że postęp był ogromny i nowa generacja kart była 40% lepsza przez co stara taniała jak barszcz ... największym newsem nowych GF jest technologia generowania oświetlenia w czasie rzeczywistym, która nie jest zaimplementowana w praktycznie żadnej grze ja bym kupił GF używkę najlepiej najlepszą na jaką będzie Cię stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...