Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Adam_np

Jaki hosting pod sklep Prestashop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Znacie i możecie polecić jakiś dobry i niedrogi hosting pod sklep prestashop ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość fajnie wygląda oferta na stronie firmy cal.pl. Jest już od dwudziestu lat na rynku i mają niezłą jakość usług internetowych w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PrestaShop to dosyć ciężki, wymagający skrypt. Na pewno nie stawiałbym to na jakimś niby hostingu dla prostych stron internetowych - bo Ci to po prostu będzie się muliło, padało, klienci będą się wkurzali - szczególnie gdy więcej niż 2 osoby będą chciały na raz zrobić zakupy. Pod tego typu rozwiązania szukałbym jakiś stabilnych dedyków z dużym transferem i mocą obliczeniową. Łap linka: https://www.sprintdatacenter.pl/

Sprint Data Center - jest to serwerownia z Olsztyna. Oni dostali dotację z Unii i storzyli naprawdę dobrej jakości hosting.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto przetestować hosting przed zakupem. Na wspomnianym przeze mnie cal jest możliwość testowania go przez siedem dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie super - bo wszyscy mają 2 tygodnie, przynajmniej te firmy, które mają renomę na rynku ;-)

Ile jeszcze będziecie pisać te same bzdury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal sobie test vpsa na Firehost - tutaj nie jest drogo, a usługa jakościowa.

Jeśli jednak dopiero zaczynasz to zdecydowanie polecam postawienie konto dzielone - koszt wyjdzie nawet poniżej stówki za rok, a powinno to być wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od dłuższego czasu korzystam z home.pl i nie narzekam. z wszystkim daje sobie radę dobrze, a ostatnio i ceny są do przyjęcia. tam można spróbować, ale zawsze lepiej porównać także i inne oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy konto na Firehost - na początek nawet dzielone. Jeśli sklep się rozwinie, to dopiero wtedy warto przejść na vpsa.

U nich vpsa również możesz testować za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. No może i dzielone na początek wystarczy, ale jeśli myślimy na poważnie o prowadzeniu tego sklepu to jednak serwer powinien mieć znacznie lepsze parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nazwa.pl! Moja strona jest postawiona u nich na serwerze i działa praktycznie non-stop. Nie pamiętam, kiedy ostatnio była jakaś awaria... Wolę czasami zapłacić więcej i mieć pewność, że strony będą na tym hostingu działać błyskawicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze - sklep również można postawić na normalnym hostingu, ale wiele też zależy od tego jaki macie budżet i oczekiwania od sklepu.

Potężny sklep z dużym ruchem jednak wymaga konkretnych parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale wiesz... jeśli ktoś planuje z góry coś bardzo dużego i generującego bardzo duży ruch, to powinien jednak startować z wyższymi parametrami serwera.

Po prostu małe konto to będzie zbyt mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...a znasz kogoś kto planuje inaczej? A rzeczywistość jest inna. Migracja na nowy serwer to pikuś, a zawsze może dzięki temu te kilka stówek zostać w kieszeni.

Nie sądzisz, że to dużo lepsze rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy od razu odpalają na potężnym sprzęcie, szczególnie jeśli jest to projekt realizowany przez bogatą firmę, bo takie nie muszą oszczędzać, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od pewnego czasu szukam dobrej firmy z w miarę tanimi domenami. Zależy mi też żeby dostęp do serwerów nie był jakoś bardzo skomplikowany. Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zależy mi też żeby dostęp do serwerów nie był jakoś bardzo skomplikowany" - co masz na myśli?

Domeny PL ma w Hekko po 54 brutto. Porządny panel zarządzania, sensowna usługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna ten sam Firehost i jakoś nie mamy żadnych problemów. Serwer działa aż miło, usługa jakościowa, dają panel zarzadzania do wyboru.

Raczej niczego bardziej wartościowego bym się nie spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma do tematu? Większość serwerów poradzi sobie z małym sklepem, i wcale nie musi to być vps, jak najbardziej może to być konto dzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod sklep internetowy bardzo dobrze będzie nadawał się także hosting firmy Cal.pl, mają dobrą ofertę i niewygórowane ceny, na pewno warto przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektywny jesteś ;-) Nie mam sklepu, ale jeśli to ma być co poważniejszego, to radzę wybrać Firehost i vpsa.

Tam macie opcję testowania go za darmo, więc najlepiej odpalić sklep i po prostu sprawdzić jakie są faktyczne możliwości tego rozwiązania.

Ja jestem u nich od lat na sharedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to są najwięksi spamerzy ;-) A nie spotkałem normalnego klienta, który by pozytywnie ocenił usługę. Mam w Hekko od lat kilka serwerów, wszystkie działają bardzo ok, nie sprawiają problemów, a jednak wcale nie przy każdej usłudze hostingowej jest to takie oczywiste - mam wiele negatywnych doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, w zależności od branży i jaki ruch zamierzasz tam zrobić, czy od razu robić coś z zamysłem, że będzie to rosło, czy tylko trzmało stały ruch. Ale chyba polecił bym Zenbox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wierzyć w to co piszesz, tym bardziej, że akurat ten hosting zdobywa coraz więcej negatywnych komentarze - popatrzcie sobie na FB.

Ja nigdy nie miałem tam konta, więc trudno mi oceniać jakość działania serwera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...