Skocz do zawartości


Zdjęcie - - - - -

Czym tak na prawdę jest trans i hipnoza?Jeśli zapytasz kogoś na ulicy „Czym jest hipnoza?”, zapewne usłyszysz o magicznym wahadełku, hipnotyzerze, czarach oraz Kontrolowaniu umysłu innej osoby. Takie fałszywe stwierdzenia pochodzą z codziennego pochłaniania telewizji. A dokładnie w gdy zwrócisz uwagę na produkcje, w których to mężczyzna lub kobieta gdy zadziała się na niego hipnozą zaczyna strzelać do znanego polityka lub wyskakuje przez okno.
W rzeczywistości hipnoza to narzędzie używane od wielu wieków. To posiadanie umiejętności by poprowadzić kogoś w trans hipnotyczny, czyli stan wielkiej koncentracji i skierowania swojej uwagi na niewielki zakres bodźców. Tymi bodźcami mogą być np. dzwięk głosu hipnotyzera lub nasłuchiwanie własnych myśli, oddech, wyobrażenia, dźwięki.
Uczucie hipnozy z pewnością jest Ci dobrze znany. Nawet, jeśli jeszcze nie posiadasz wiedzy w temacie hipnozy i transu. Bowiem pozwalasz sobie wchodzić w hipnozę każdego razu, gdy się zamyślisz, pochłonie Cię ciekawa lektura, wpatrzysz się w zachód słońca, wsłuchasz się w piękną melodie, jesteś w kinie. Nawet sobie nie zdajesz sprawy że jesteś w tym stanie2 razy w ciągu dnia: tuż zanim się obudzisz oraz na chwile tuż przed zaśnięciem.
W tych oto sytuacjach sygnały przychodzące z zewnątrz mają na Ciebie mocno ograniczony wpływ. Przestajesz zauważać naciskanie pleców o oparcie kanapy, nie zauważasz głosu ptaka na zewtątrz, przestają cię interesować zapachy lub inne wydarzenia wokół. To jesteś w  hipnozie.Dołączona grafika

Hipnoza i trans to dziedzina która zajmuje się świadomym wykorzystaniem tego stanu, by zmieniać nasze zachowania i myślenie. Efektem takich zmian jest rzucenie nałogu, zwiększenie szczęścia w życiu, łatwiejsze osiąganie zamierzonych efektów, lepsze wyniki w pracy i nauce, zmniejszenie stresu, powiększenie pewności siebie i własnej wartości, usunięcie ataków paniki lub lęku czy większa otwartość do ludzi.
Hipnoza i trans znajduje też użycie w dziedzinach reklamy i marketingu oraz codziennego życia. Hipnoza medyczna służy do likwidowania dyskomfortu zamiast używania środków farmakologicznych. W psychologii do szybszej i efektywnej pracy z klientem.
Sprzedawcy często używają hipnoze konwersacyjną aby skuteczniej oferować swoje produkty a twórcy reklam w celu zwiększonego oddziaływania przekazu reklamowego. Pisarze tworzą hipnotyczne teksty które wciągają czytelnika w treść swoich publikacji. Czasami policja posługuje się regresją hipnotyczną aby ofiara wypadku przypomniała sobie jego przebieg…
W dzisiejszych czasach hipnoza jest powszechnie wykorzystywania każdego dnia . Teraz czeka cię decyzja,czy się rozwijać z hipnozą, czy też zostać w tyle za osobami które są leniwe.Sierpień 2018

P W Ś C P S N
  12345
6789101112
131415 16 171819
20212223242526
2728293031  

Ostatnie wpisy

Kategorie