Skocz do zawartości


Zdjęcie - - - - -

Freon Cooling - zabawa z ujemnymi temperaturamiO tym co to jest FreonCooling kazdy szanujący się entuzjasta komputerowy pewnie wie. Zawsze marzyło mi się posiadać urzadzenie, pozwalające na schłodzenie wybranych elementów komputera do ujemnych temperatur. Ciekły azot świetnie sie do tego nadaje jednak jest problem z jego zdobyciem a zabawa nim nie nalezy wcale do najtanszych. Trzeba więc było znaleźć coś, co pozwoli na dłuższą zabawę niskim kosztem a freon cooling świetnie się do tego nadaje.

Zasada działania takiego urządzenia jest bajecznie prosta - gaz w ciekłej formie zaczyna wrzeć i odbiera ciepło z chłodzonego elementu. Niestety pokłady gazu w takij formie szybko by się wyczerpały dlatego trzeba go zaraz potem spowrotem skroplić. FC działa dokładnie tak samo jak lodówka tyle że jest wieksze, mocniejsze i nabite innym gazem.

Na tym blogu postaram sie na bieżąco opisywać postemp prac smile.gif mam nadzieję, że was to zainteresuje smile.gif Najblizszy wpis juz nieługo bo może nawet jeszcze dzis wink.gif  

Zacnie smile.gif

To gdzie kolejne opisy i fotki jakies?
Milans, czekamy z niecierpliwością smile.gif
MILANS czekamy z ciekawością. Powód: Popularny ;] hihi

Ostatnie wpisy

Losowe zdjęcie z albumu

ASRock P67 Transformer