Skocz do zawartości


Zdjęcie - - - - -

Zapomniałeś hasła do swojego konta systemowego? Jest na to sposóbJeżeli zapomniałeś hasła do systemu  i nie potrafisz wejść na swoje konto, możesz spróbować zresetować je, dzięki czemu będzie można uniknąć instalowania systemu na nowo.
Jest to w gruncie bardzo prosta sprawa: wystarczy wejść na konto administratora (lub na konto z uprawnieniami administratora).
Piszę o tym, bo często podczas instalacji użytkownicy nie zaopatrują  konta Administrator w hasło. Oczywiście jeżeli konto posiada je i nie znamy go - to cały plan spalił na panewce. Natomiast jeżeli konto to nie posiada hasła wystarczy na nie wejść. Tu zaczynają się schody - jeżeli logujemy się poprzez ekran powitalny (domyślnie) nic nie wskóramy - trzeba uruchomić system w trybie awaryjnym. W przypadku klasycznego logowania należy wpisać w polu nazwa: Administrator i się zalogować smile.gif. Tak samo należy zrobić w trybie awaryjnym - tu jest tylko mozliwość logowania w w "stylu klasycznym"
Będąc zalogowanym należy wejść: START -> URUCHOM. tu wpisać: control userpasswords2 Pojawi się konto użytkowników - nieco inne niż te standardowe - wystarczy kliknąć "resetuj hasło" To tyle smile.gif mam nadzieję,że komuś pomogę, choć oczywiście ta metoda w gruncie rzeczy jest mało skuteczna :/alternatywnie zbootowac komputer z liuxa live cd i zresetowac hasła xD
Ooo - też b. dobre rozwiązanie smile.gif Przy tej metodzie jednak nie potrzebny jest żaden dodatkowy nośnik, choćz pewnością te roziwązanie jest znacznie skuteczniejsze

aktywnych użytkowników

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnie komentarze

Losowe zdjęcie z albumu

UEFI test płyt Z97y

Zdalny Pulpit - przekierowanie

<h1>Zdalny Pulpit - Przekierowanie</h1>

Bardzo duża część społeczestwa internatów korzysta z osiedlowych sieci. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników jest to problem. Sam bowiem chciałem połączyć się z innym komputerem, jednak mając wewntrzne IP nie jest to takie proste. Aby móc połączyć się z innym komputerem musimy wykupić zewnętrzne IP u naszego dastawcy. Nie wszystkie firmy jednak posiadają taką możliwość. Ale możemy poprosić administratora o przekierowanie. Zdarza się, że posiadamy zewnętrzne IP oraz router rozdzielające łącze  do kilku komputerów w naszych mieszkaniach. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Aby poprawnie skonfigurować router w zakładce Virtual serwer ( nazwa opcjonalna w zależności od modelu routera) wpisujemy:
Public port - 3389 - nr. portu dla zdlany pulpit  - MS Windows XP
Private port - 3389
Private IP - wpisujemy nasze wewnętrzne IP

Możemy również skorzystać z innych programów, dzięki któremu będzimy mogli się połączyć z innym komputerem np. RealVNC Dla tego programu domyślny port to 5900. Wpisujemy go w miejsce 3389 w naszym routerze.