Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zapomniałeś hasła do swojego konta systemowego? Jest na to sposób

Jeżeli zapomniałeś hasła do systemu i nie potrafisz wejść na swoje konto, możesz spróbować zresetować je, dzięki czemu będzie można uniknąć instalowania systemu na nowo.
Jest to w gruncie bardzo prosta sprawa: wystarczy wejść na konto administratora (lub na konto z uprawnieniami administratora).
Piszę o tym, bo często podczas...Zdjęcie

Apple: Safari jeszcze nie na Windows

Wczoraj ukazało się nowe dziecko Apple: przeglądarka internetowa - Safari dla XP i Vista, o czy można przeczytać na łamach serwisu PC Centre. Przeglądarka ta oczywiście była w poprzednich wersjach już wcześniej, ale nie była przeznaczona dla platform Microsoftu.
Producent zapowiedział, że jest najszybszą i najinteligentniejszą...Zdjęcie

Odinstalowanie łatek za pomocą konsoli

Jest to metoda pozwalająca odinstalowanie łatki Windowsa XP. Jest przydatna w przypadku, gdy po zainstalowaniu system nie działa (co się zdarza rzadko ) lub działa źle.

Aby przywrócić poprzednią wersję należy uruchomić konsolę odzyskiwania korzystając z płyty instalacyjnej. Następnie w konsoli należy wpisać
CYTATDIR...Zdjęcie

Jak zmienić / dodać port zdalnego pulpitu?

Miałem niedawno problem: jak obsłużyć zdalnie trzy komputery (podpięte do jednego routera) bez instalowania dodatkowego oprogramowania. Myślałem, że to niemożliwe. Problem bowiem polega na tym, że nie da się zrobić przekierowania na wewnętrzny numer IP używając tych samych portów. Rozwiązaniem tego problemu jest zmiana portu: na...Zdjęcie

Denerwujący dymek "komputer może być zagrożony"

Z pewnością nie raz spotkaliście się z tym komunikatem. Pojawia się wtedy, gdy np. nie ma zainstalowanego programu antywirusowego. Program antywirusowy to czasami problem - np. wtedy gdy komputer jest stary. Mój taki jest. To powoduje spowalnianie systemu. Jako że ja korzystam z tych samych witryn (zazwyczaj informacyjnych) nie potrzebuje...
aktywnych użytkowników

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnie komentarze

Losowe zdjęcie z albumu

Widok posta

Zdalny Pulpit - przekierowanie

<h1>Zdalny Pulpit - Przekierowanie</h1>

Bardzo duża część społeczestwa internatów korzysta z osiedlowych sieci. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników jest to problem. Sam bowiem chciałem połączyć się z innym komputerem, jednak mając wewntrzne IP nie jest to takie proste. Aby móc połączyć się z innym komputerem musimy wykupić zewnętrzne IP u naszego dastawcy. Nie wszystkie firmy jednak posiadają taką możliwość. Ale możemy poprosić administratora o przekierowanie. Zdarza się, że posiadamy zewnętrzne IP oraz router rozdzielające łącze  do kilku komputerów w naszych mieszkaniach. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Aby poprawnie skonfigurować router w zakładce Virtual serwer ( nazwa opcjonalna w zależności od modelu routera) wpisujemy:
Public port - 3389 - nr. portu dla zdlany pulpit  - MS Windows XP
Private port - 3389
Private IP - wpisujemy nasze wewnętrzne IP

Możemy również skorzystać z innych programów, dzięki któremu będzimy mogli się połączyć z innym komputerem np. RealVNC Dla tego programu domyślny port to 5900. Wpisujemy go w miejsce 3389 w naszym routerze.